bilety
Interpretacja
19.12.2024 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z zasileniem wirtualnej portmonetki.

Interpretacja
19.07.2023 Podatki

Sprzedaż biletu lotniczego wraz z Usługami dodatkowymi stanowi świadczenie kompleksowe, a miejsce świadczenia Usług dodatkowych znajduje się – jak w przypadku usług transportu lotniczego – poza terytorium kraju

Interpretacja
23.06.2023 Podatki

Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży biletów na portalu Pośrednika.

Interpretacja
14.04.2023 Podatki

Momentem powstania obowiązku podatkowego dla Organizatora przy sprzedaży biletów na Wydarzenia jest na zasadach ogólnych wynikających z art. 19a ust. 1 ustawy, moment wydania biletów Wnioskodawcy.

Interpretacja
14.02.2023 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w całości lub części podatku VAT z faktur zakupowych dotyczących usług komunikacyjnych polegających na obsłudze przewozów pasażerskich w transporcie zbiorowym wystawionych przez przewoźników na Miasto.

Interpretacja
23.12.2022 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanych w art. 18eb ust. 7 ustawy o CIT, wymienionych we wniosku wydatków.

Interpretacja
02.12.2022 Podatki

Czy wydatki na bilety lotnicze, taksówki do/z lotniska do siedziby Spółki, opłaty promu poniesione przez Spółkę na rzecz Wiceprezesa zarządu stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia.

Interpretacja
02.12.2022 Podatki

Czy wydatki na bilety lotnicze, taksówki do/z lotniska do siedziby Spółki, opłaty promu poniesione przez Spółkę na rzecz Wiceprezesa zarządu stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia.

Interpretacja
29.07.2022 Podatki

Usługi odpłatnego wstępu na ekspozycję oraz bilety wstępu na ekspozycję z oprowadzaniem w języku polskim bądź obcym (oznaczone we wniosku numerami 1 i 2) nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy. Natomiast usługi oznaczone we wniosku nr 3 i 4 korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 ustawy.

Interpretacja
14.07.2022 Podatki

Czy wydatki, które mają być ponoszone przez Wnioskodawcę na wynagrodzenia pracowników Wnioskodawcy, konkretnie specjalisty do spraw marketingu i reklamy oraz operatora urządzeń służących do utrwalania obrazów lub obrazów i dźwięków, jak również wydatki ponoszone na bilety lotnicze, bilety na statek rejsowy, hotele, wyżywienie, koszty przejazdu transportem zbiorowym (autobusy, tramwaje, kolej, transport

Interpretacja
24.09.2021 Podatki

brak zwolnienia od podatku VAT usługi przewodnickiej (w tym też usługi przewodnickiej z udostępnieniem zestawu słuchawkowego), ze względu na zastosowanie do tych usług art. 43 ust. 19 pkt 3 ustawy, brak zwolnienia od podatku VAT usługi udostępnienia audio-przewodnika, ze względu na zastosowanie do tej usługi art. 43 ust. 19 pkt 3 ustawy, brak zwolnienia od podatku VAT usług szkolenia i egzaminu na

Interpretacja
17.03.2021 Podatki

Zastosowanie zwolnienia z VAT w stosunku do opłat za wstęp na organizowane przez Muzeum spotkania, zajęcia i wydarzenia dla dorosłych, seniorów, rodziców lub rodziców z dziećmi.

Interpretacja
04.05.2020 Podatki

w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu sprzedaży biletów w ramach współpracy z: - Kontrahentem nr 1, - Kontrahentem nr 2, - Kontrahentem nr 3.

Interpretacja
08.04.2020 Podatki

Wnioskodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży za pomocą biletomatów biletów na przejazd autobusami komunikacji miejskiej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, zgodnie z § 2 ust. 1 w związku z poz. 40 załącznika do rozporządzenia. Wnioskodawca nie dokonuje sprzedaży usług, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia

Interpretacja
13.02.2020 Podatki

w zakresie ustalenia, czy: - w sytuacji kiedy Koncert odbywa się innym okresie rozliczeniowym niż sprzedaż biletu, momentem powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu sprzedaży biletów na Koncert jest dla Wnioskodawcy moment wykonania usługi, tj. moment odbycia się Koncertu, - Wnioskodawca powinien rozpoznać koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami z tytułu

Interpretacja
09.08.2019 Podatki

uznanie czynności polegających na wyszukaniu, rezerwacji i odsprzedaży usługi hotelowej z wyżywieniem lub bez, jako składnik pakietu usług, jak również będących jedynym składnikiem świadczonej usługi, za usługi turystyki i zastosowanie do nich szczególnej procedury opodatkowania marży, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy - zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do usług pośrednictwa w sprzedaży

Interpretacja
11.07.2019 Podatki

powstanie przychodu z tytułu sprzedaży biletów, uznanie czy koszt zakupu biletów od organizatorów stanowi koszt bezpośrednio związany z przychodami ze sprzedaży biletów oraz prawo do ujęcia wydatków poniesionych na zakup biletów do kosztów uzyskania przychodów na podstawie faktur dokumentujących rozliczenie częściowe

Interpretacja
17.04.2019 Podatki

Wskazanie, czy sprzedaż przez Wnioskodawcę przejazdów w oparciu o system internetowy X powinna być opodatkowana stawką VAT w wysokości 8%.

Interpretacja
29.11.2018 Podatki

Obowiązek stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT oraz możliwości odliczenia podatku na podstawie współczynnika proporcji z art. 90 tej ustawy.

Interpretacja
26.10.2018 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w całości z tytułu wydatków poniesionych na organizację biletowanych koncertów w ramach Festiwalu.

Interpretacja
12.02.2018 Podatki

Z uwagi na brak siedziby i stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, Wnioskodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy użyciu kasy rejestrującej. W konsekwencji, Wnioskodawca nie ma obowiązku prowadzenia sprzedaży biletów na rzecz pasażerów na linię autobusową obsługiwaną na trasie łączącej Polskę z Niemcami, przy użyciu kasy rejestrującej

Interpretacja
21.03.2017 Podatki

Czy Wnioskodawca powinien rozpoznawać otrzymywane środki z Dotacji, jako dochody (przychody) wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o PDOP?

Poprzednia Następna