Wnioskodawca prowadząc usługi szkoleniowe (kursy złotnictwa), w ramach których kursanci wykonują wyroby jubilerskie z wykorzystaniem metali szlachetnych jak również kamieni szlachetnych, sklasyfikowanej pod kodem CN 7113 i 7114, zaś wykonane przez siebie przedmioty kursanci po zakończonym kursie mają prawo wykupić (wraz z osobistymi i majątkowymi prawami autorskimi) w terminie uzgodnionym z prowadzącym
Usługi wykonania biżuterii, polegające na połączeniu elementów organicznych z surowcem jubilerskim nie podlegają opodatkowaniu w Polsce lecz w kraju, w którym Kontrahent posiada siedzibę działalności gospodarczej (tj. w Wielkiej Brytanii), zgodnie z przepisami prawa podatkowego obowiązującymi w tym kraju.
Świadczenie przez Wnioskodawcę usług pośrednictwa w sprzedaży metali oraz kamieni szlachetnych, w tym biżuterii, złota, srebra, monet kolekcjonerskich oraz przerabiania złomu inwestycyjnego, prowadzonej w imieniu i na rzecz zlecającego nie spowoduje, że w stosunku do Wnioskodawcy zwolnienie wynikające z art. 113 ust. 1 ustawy nie będzie mogło mieć zastosowania.
Możliwość zastosowania procedury VAT marża do sprzedaży używanej biżuterii z metali szlachetnych oraz używanego sprzętu elektronicznego.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieodebranych przedmiotów zastawu przy zastosowaniu procedury VAT marża.
czy do sprzedaży używanej biżuterii oraz monet i sztabek złotych i srebrnych Wnioskodawczyni może stosować szczególną procedurę opodatkowania na zasadach marży, przewidzianą w art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług, - w zakresie sposobu ewidencjonowania w rejestrach oraz w kasie rejestrującej sprzedaży biżuterii używanej oraz monet i sztabek złotych opodatkowanej na zasadzie VAT marża
Czy w związku z posiadaną w ofercie sprzedaży biżuterią sztuczną z metalu nieszlachetnego platerowaną metalem szlachetnym (pozłacaną silnie zanieczyszczonym zlotem) Wnioskodawca ma obowiązek zarejestrowania się jako podatnik czynny podatku od towarów i usług?
Czy w związku z posiadaną w ofercie sprzedaży biżuterią sztuczną z metalu nieszlachetnego platerowaną metalem szlachetnym (pozłacaną silnie zanieczyszczonym zlotem) Wnioskodawca traci możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących?
W przedmiotowej sprawie Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do opodatkowania kwoty należności (w momencie jej otrzymania) wpłaconej przez kontrahenta w związku z nabyciem kuponów. Obowiązek podatkowy powstaje dopiero w momencie wydania towaru klientowi wraz z dołączonym dowodem sprzedaży.
Prowadzę działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży wysyłkowej - sprzedaż internetowa kosmetyków, biżuterii, zegarków na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W którym momencie powinienem zaewidencjonować sprzedaż w kasie fiskalnej? Czy powinno to nastąpić w momencie ustalenia warunków zawarcia transakcji (ceny, miejsca oraz terminu wysyłki), czy też w momencie nadania
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, Sprzedaż biżuterii sztucznej platerowanej metalem szlachetnym
Pytanie dotyczy zwolnienia podmiotowego z tytułu podatku od towarów i usług do wysokości 10.000 EURO w przypadku wykonywania i dostawy biżuterii zawierającej elementy posrebrzane oraz kamienie półszlachetne.
W jaki sposób powinna być opodatkowana sprzedaż komisowa biżuterii dawnej i współczesnej po 1 maja 2004 r. - zgodnie z obowiązującymi przepisami.