Interpretacja w zakresie braku uznania Państwa za podatnika z tytułu uczestnictwa w transakcjach IRS zawieranych z Bankiem.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie planowanego zawarcia ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału i odsetek) przeznaczonego na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie zawartej ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału) przeznaczonego na zakup lokalu mieszkalnego i na refinansowanie zadatku na zakup tego lokalu.
Obowiązek informacyjny po stronie banku w związku z przedawnieniem roszczenia.
Skorzystanie z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na wspólnej lokacie małżonków.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem – umorzenie wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Skutki podatkowe umorzenia części długu i możliwość zaniechania poboru podatku.
Dotyczy sposobu potrącalności kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowizji agencyjnych.
Brak obowiązku rozliczenia podatku z tytułu importu usług doradczych w ramach podjętej współpracy z podmiotem zagranicznym.
Przychody oraz koszty uzyskania przychodów związanych z kredytami przejętymi przez Bank – w ramach sukcesji prawnopodatkowej zakwalifikowanych do kategorii POCI – w związku z zastosowaniem przez Bank od 1 stycznia 2018 r. Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej nr 9.
Dotyczy ustalenia, czy: - zwrot świadczenia głównego, Koszty procesu i Koszty niezrealizowanych F/X mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, stosownie do art. 15 ust. 1 updop, - zwrot świadczenia głównego, Koszty procesu i Koszty niezrealizowanych F/X powinny zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie
W zakresie ustalenia, czy: - w przypadku wierzytelności kredytowych obsługiwanych i windykowanych przez Bank, w celu rozpoznania przez Bank wartości wierzytelności odpisanych jako nieściągalne oraz odpisów na straty kredytowe jako koszty uzyskania przychodów w związku ze spełnieniem przesłanek udokumentowania oraz uprawdopodobnienia nieściągalności wierzytelności, o których mowa odpowiednio w art.
Spłaty pożyczki na zakup lokalu mieszkalnego, w którym mieszka córka Wbioskodawczyni, nie mieści się w pojęciu „zaspokajania własnych potrzeb mieszkaniowych” objętych dyspozycją przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. art. 21 ust. 25 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązek rozliczenia podatku z tytułu importu usług doradczych w ramach podjętej współpracy z podmiotem zagranicznym.
czy: 1. Bank prawidłowo określił przychody osiągnięte w roku 2020 i 2021 przy ustalaniu statusu „małego podatnika” pomijając wartości nominalne przy zakupie i wykupie bonów pieniężnych oraz pomijając wartości nominalne przy zakupie obligacji skarbowych, obligacji P, obligacji B i sprzedaży obligacji skarbowych, 2. przy wyznaczaniu statusu „małego podatnika” Bank powinien z przychodów ze sprzedaży w
w zakresie ustalania statusu małego podatnika oraz możliwości zastosowania preferencyjnej stawki podatkowej w podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy Bank posiada w roku 2021 status „małego podatnika” i powinien zastosować stawkę podatku 9%? Czy Bank powinien brać pod uwagę przy wyznaczaniu statusu „małego podatnika” wartość nominalną bonów pieniężnych NBP, dyskonto, wartości obligacji?
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.