Wydatki poniesione na spłatę kredytu zaciągniętego przez męża na zakup lokalu mieszkalnego, który po zawarciu małżeństwa zostanie włączony do majątku wspólnego małżonków jako wydatek poniesiony na własne cele mieszkaniowe.
W którym momencie X powinien dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaną kwotą dodatkowego dofinansowania w wysokości (…) zł w dniu (…) czerwca 2023 r. do zakupionych i amortyzowanych środków trwałych przed wpływem ww. kwoty dofinansowania za lata 2019-2022 i za okres l-VI 2023 rok, tj. czy na bieżąco w miesiącu czerwcu 2023 roku. Co jest podstawą dokonania korekty koszów uzyskania
Momentem powstania przychodu z tytułu wykonania przez Pana Zobowiązania będzie data wykonania usługi, to będzie ostatni dzień 24 miesięcznego okresu, na który został podpisany aneks do umowy.
Określenie rodzaju kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków związanych z zachętami proponowanymi najemcom i momentu ich zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych.
Czy w opisanym stanie faktycznym, Spółka zobowiązana była do rozpoznania w momencie zawarcia Aneksu przychodu, kosztu uzyskania przychodu lub korekty kosztu uzyskania przychodu czy też zawarcie Aneksu jest zdarzeniem neutralnym podatkowo (jeżeli chodzi o stronę kosztową i przychodową rozliczeń podatkowych Wnioskodawcy) na gruncie przepisów ustawy o CIT do momentu sprzedania udziałów w Spółce Przejmowanej
W jaki sposób określić moment powstania przychodu Wnioskodawcy w związku z wcześniejszym wypowiedzeniem Umowy zgodnie z zawartym Porozumieniem?
Jeżeli Spółka wystawiła fakturę na NFZ we wrześniu obejmującą usługi wykonane w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu 2008 r., po podpisaniu aneksu, to czy w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przychód powstał we wrześniu, czy w poszczególnych miesiącach, które należałoby skorygować?