Ustalenie czy dojdzie do powstania zakładu Wnioskodawcy jako zakładu przedsiębiorstwa zagranicznego w Polsce, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca będzie podlegać obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych w Polsce od dochodów (przychodów) osiąganych z działalności prowadzonej z wykorzystaniem magazynu zlokalizowanego w Polsce.
Ustalenie czy dojdzie do powstania zakładu Wnioskodawcy jako zakładu przedsiębiorstwa zagranicznego w Polsce, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca będzie podlegać obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych w Polsce od dochodów (przychodów) osiąganych z działalności prowadzonej z wykorzystaniem magazynu zlokalizowanego w Polsce.
Uzyskanie dochodów z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz dochodów z udziału w funduszach kapitałowych opodatkowanych w Szwecji podlega wyłączeniu z opodatkowania ich w Polsce i dochody te nie są uwzględniane w podstawie wymiaru daniny solidarnościowej.
Czy Spółka jest zobowiązana do pobierania podatku u źródła od wynagrodzeń płaconych podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 2 Ustawy o CIT z tytułu korzystania z opisanych w stanie faktycznym urządzeń?
Od dochodu z odpłatnego zbycia, w styczniu 2022 r., nieruchomości, położonej na terytorium Szwecji, niezależnie od tego, kiedy nastąpiła zapłata umówionej ceny, Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, ponieważ w momencie dokonania sprzedaży nie posiadała miejsca zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce i podlegała ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu
Miejsce opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej wykonywanej w Polsce i w Szwecji
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce w związku z osiąganiem dochodów z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Szwecji i sposobu ich opodatkowania.
W zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski oraz miejsca świadczenia usługi logistyczno-magazynowej.
Dochody uzyskane z tytułu przeniesienia własności udziałów (akcji) w spółkach z siedzibą w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii Wnioskodawca opodatkuje w Polsce, zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dywidendy szwedzkich firm Wnioskodawca może opodatkować w Polsce na podstawie ustawy o podatku od osób fizycznych, z zastosowaniem postanowień konwencji miedzy Rządem Rzeczypospolitej
Czy w związku z podjętą pracą oraz postanowieniami konwencji Wnioskodawca ma obowiązek składania rocznego zeznania podatkowego oraz płacenia podatku dochodowego w Polsce?
Czy w świetle art. 3 ust. 1 i la ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ciąży na Wnioskodawcy nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce?
Dochody z pracy wykonywanej na pokładzie statku eksploatowanego przez przedsiębiorstwo mające siedzibę i faktyczny zarząd w Szwecji.
CIT - w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu przeniesienia na rzecz Wnioskodawcy autorskich praw majątkowych do utworu w związku z zawartą umową z podmiotem szwedzkim oraz opodatkowania otrzymanych nieodpłatnie licencji niewyłącznych od podmiotu amerykańskiego
Czy Wnioskodawca z tytułu wykonywanej działalności gospodarczej jest zobowiązany do rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce?
Wskazane przez Wnioskodawcę usługi koordynacji i nadzoru wykonania instalacji automatyki budynku będą prowadzone w całości w budynku ambasady na terenie Szwecji. Prace te ukierunkowane są na konkretną nieruchomość, jaką jest budynek ambasady a ich celem jest fizyczna modyfikacja tej określonej nieruchomości. Zatem związek przedmiotowej usługi z budynkiem ambasady RP w Szwecji jest niewątpliwy a tym
Czy majątek V. wykorzystywany przez V. jako narzędzie do prowadzenia podstawowej działalności operacyjnej, tj. produkcji i dystrybucji ciepła oraz energii elektrycznej - nie powinien być uznawany za majątek nieruchomy, o którym mowa w art. 13 UPO ?
Czy dla celów kalkulacji udziału majątku nieruchomego w całym majątku V., Spółka powinna przyjąć wartość księgową netto (tj. uwzględniającą dokonane odpisy amortyzacyjne) składników majątkowych wynikającą z ksiąg V. na dzień sprzedaży akcji ?
u Wnioskodawcy powstanie nadpłata z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Tym samym Wnioskodawca może ubiegać się o zwrot zapłaconego podatku poprzez złożenie korekty zeznania podatkowego wraz z pisemnym uzasadnieniem przyczyn tej korekty.
Przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej korzysta ze zwolnienia przedmiotowego, w przypadku gdy przychód ten został przeznaczony na nabycie nieruchomości w Szwecji.
Emerytura uzyskana przez Wnioskodawcę ze Szwecji w 2005 r. podlegała opodatkowaniu w Szwecji jak i w miejscu zamieszkania Wnioskodawcy, czyli w Polsce. Jednakże w Polsce zgodnie z metodą proporcjonalnego odliczenia Wnioskodawca miał możliwość potrącenia od podatku dochodowego kwoty równej podatkowi od dochodu zapłaconego w Szwecji. Zatem Wnioskodawca nie ma możliwości ubiegania się o zwrot zapłaconego
Czy zgodnie z treścią art. 16 ust. 1 pkt 10 lit. a) oraz art. 16 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z treścią art. 16 ust. 1 pkt 8 tej ustawy, Spółce przysługuje prawo do zaliczenia jako koszt uzyskania przychodu odsetek od pożyczki zaciągniętej i wydatkowanej na zakup udziałów?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet związanych z podróżami służbowymi osoby prowadzącej działalność transportową i budowlaną
Miejscem świadczenia usług wywozu gruzu z budowy prowadzonej na nieruchomości położonej w Szwecji będzie miejsce położenia przedmiotowej nieruchomości tj. terytorium Szwecji.