Dotyczy ustalenia, czy: - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_1 stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów; - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_2 może zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów; - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_2 podlega uwzględnieniu
Czy Spółka będzie uprawniona do jednorazowego ujęcia w ciężar kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części kwatery nr 2 w związku z częściową likwidacją środka trwałego w postaci składowiska odpadów na skutek utraty przez kwaterę nr 2 przydatności gospodarczej oraz ustalenia momentu do rozpoznania kosztów podatkowych z tego tytułu.
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Spółka będzie uprawniona do uwzględniania w kosztach podatkowych niezamortyzowanej wartości środka trwałego - Magazynu w momencie jego likwidacji. 2. Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków na rozbiórkę (likwidację środka trwałego - Magazynu) w momencie ich poniesienia.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym PGK powinna rozpoznać przychód podatkowy w związku z remontem/likwidacją środków trwałych w momencie powstania Odzysków?
Czy likwidacja zmodernizowanych środków trwałych w przypadku, gdy wyłącznie wartość modernizacji została zaliczona do wydatków inwestycyjnych (określonych w Zezwoleniu 1 bądź Zezwoleniu 2), po okresie 5 lat od dnia wprowadzenia do ewidencji środków trwałych, ale przed upływem 5 lat, licząc od dnia dokonania wydatków na modernizację tego składnika majątku, będzie skutkowała koniecznością odpowiedniego
Czy Wnioskodawca prawidłowo nie zwiększył wartości początkowej Nowego środka trwałego o Materiały odzyskane w wyniku likwidacji Środka trwałego? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy koszty zabezpieczenia budynku przy ul. X oraz koszty związane z jego rozbiórka mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to w jakim momencie wydatki te mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Czy zasadnie Wnioskodawca zaliczył do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, tj. budynków znajdujących się w X przy ul. X oraz koszty związane z rozbiórką?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowaną wartość likwidowanych fizycznie środków trwałych, tj. czy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę powstałą w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych?
Czy straty z tytułu niezamortyzowanej części inwestycji w obcym środku trwałym będą dla Spółki kosztami uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy wydatki na inwestycje w obcych środkach trwałych, w części nie pokrytej odpisami amortyzacyjnymi, w związku z utratą przez ww. środki trwałe przydatności gospodarczej, mogą zostać rozpoznane przez Spółkę jako koszty uzyskania przychodów?
Sposób ustalenia wartości początkowej środków trwałych wniesionych do prowadzonej jednoosobowo działalności gospodarczej, wykorzystywanych uprzednio w prowadzonej w formie spółki jawnej pozarolniczej działalności gospodarczej oraz ich amortyzacji
Czy nakłady na gruncie, przejęte i zlikwidowane w opisanych wyżej okolicznościach, mogą zostać zaliczone do kosztu wytworzenia środków trwałych?
Czy Wnioskodawczyni może przekazać majątek trwały (kamienicę) małżonkowi, który będzie kontynuował działalność gospodarczą i jakie wywoła to skutki w podatku VAT oraz w podatku dochodowym od osób fizycznych?