Czy Spółka może na zasadzie określonej w art. 7 ust. 5 ustawy o PDOP w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2018 r. odliczyć od dochodu osiągniętego w Polsce straty, o których mowa w opisie stanu faktycznego, tj. straty wygenerowane w latach podatkowych 2016, 2017 i 2018 przez zlikwidowany zagraniczny zakład Spółki i nierozliczone dla celów czeskiego podatku CIT? (pytanie oznaczone we wniosku
Możliwość i sposób rozliczenia dla celów polskiego podatku dochodowego od osób prawnych dochodu osiągniętego ze sprzedaży Nieruchomości położonej w Czechach, a wykorzystywanej wcześniej przez zlikwidowany zagraniczny zakład Spółki w prowadzonej działalności na terytorium Czech (pytania oznaczone we wniosku nr 1 i nr 2)
W zakresie ustalenia czy Spółka będzie uprawniona do zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową opisaną w art. 18d w przypadku sprzedaży wyników prac badawczo-rozwojowych na zasadzie koszt plus marża do Kupującego, będącego przedmiotem powiązanym wobec Spółki.
Czy dochód Wnioskodawcy ze sprzedaży towarów handlowych na terenie Republiki Czeskiej zgodnie z art. 7 ust. 1 Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania podlega opodatkowaniu w Republice Czeskiej?
Miejsce opodatkowania wynagrodzenia z tytułu wykonywania pracy w Czechach u kontrahenta pracodawcy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Czy Spółka zawierając umowę o świadczenie usług z podmiotem posiadającym siedzibę na terytorium Republiki Czeskiej i podlegającym obowiązkowi podatkowemu w Republice Czeskiej, posiada zakład zagraniczny na terenie Republiki Czeskiej w rozumieniu Ustawy CIT oraz Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?
Zakres ustalenia rezydencji podatkowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Zakres powstania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zakładu i opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu usług doradczych.
Obowiązki płatnika przez podmiot niemajacy siedziby i zakładu w Polsce
Brak obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu należności za usługi wykonane przez trenera z Czech.
Czy w świetle powyższego oraz art. 3 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 5 polsko-czeskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania powstał w Polsce zakład X w związku z usługami świadczonymi na rzecz polskich spółek z Grupy X?
Czy z tytułu dokonywania przez czeską firmę lub w przyszłości jej oddziału w Polsce (przy założeniu, że w obu przypadkach są to zarejestrowani w Polsce podatnicy VAT) zakupów towarów i usług na terenie Polski oraz z zagranicy, zasady dokonywania rozliczeń podatku VAT są takie same jak dla polskich podatników VAT, w tym z tytułu nabycia usług, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów itd.? Jeśli Wnioskodawca
Na jakiej zasadzie opodatkowany będzie powyżej przedstawiony stan faktyczny?
151866 Pytanie dotyczy zgłoszenia rejestracyjnego w podatku od towarów i usług na terenie Czech i opodatkowania tam podatkiem od towarów i usług wykonanych usług architektonicznych na rzecz kontrahenta z Czech.