Opodatkowanie wynagrodzenia zmiennego naliczanego w oparciu o zysk spółki.
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej bez ograniczenia kwotowego.
Obowiązek złożenia zeznania podatkowego, zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz zastosowania ulgi abolicyjnej do dochodów uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na statku wiertniczym.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w związku z pracą wykonywaną na statku morskim (statku towarowym), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem w Singapurze oraz z siedzibą i faktycznym zarządem w Australii, obowiązku złożenia zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej.
Opodatkowanie dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statków morskich eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz faktycznym zarządem i siedzibą w Australii.
Opodatkowanie dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statków eksploatowanych przez przedsiębiorstwo z siedzibą i zarządem w Australii.
W zeznaniu tym należy wykazać dochody osiągnięte z tytułu pracy wykonywanej na statkach eksploatowanych przez przedsiębiorstwo z siedzibą i miejscem faktycznego zarządu w Singapurze oraz siedzibą i miejscem faktycznego zarządu w Australii, do których znajdują zastosowanie postanowienia art. 27 ust. 9 albo 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. metoda proporcjonalnego odliczenia. W odniesieniu
Kiedy należy wykazać przychód z tytułu świadczonych usług, czy w momencie wpływu środków na konto w firmie z Australii, czy w momencie wpływu na konto w serwisie PayPal?
1. Czy w latach 2014-2016 Wnioskodawca jest obowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce? 2. Czy wykonywanie pracy najemnej na rzecz pracodawcy/podmiotu z faktycznym zarządem usytuowanym w Australii lub w Brazylii uprawnia podatnika do skorzystania z ulgi abolicyjnej? 3. Czy podatnik będzie uprawniony do skorzystania z ulgi abolicyjnej w przypadku nieodprowadzenia podatku odpowiednio w Australii
1. Czy poprawnie ustalone zostało przez Wnioskodawcę, w świetle zapisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, miejsce opodatkowania przychodów z pracy wykonywanej w Austrii w ramach umowy o pracę z niemieckim pracodawcą? 2. Czy zaprezentowany sposób dokonywania rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych jest prawidłowy, a jeżeli nie to jak powinien wyglądać właściwy sposób obliczenia
Z chwilą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, statki którymi pływa Wnioskodawca zawijają do Polski. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do płacenia podatku w Polsce z uwagi na fakt, iż jest w Polsce zameldowany, ale nie mieszka tutaj?