1) Czy przedstawiona powyżej transakcja zbycia przez Spółkę składników majątkowych stanowi zbycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 Ustawy CIT lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1) 2) Czy Spółka, może uznać za koszty uzyskania przychodów wartość netto podatkową zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanych we wniosku ubytków powstałych w procesie produkcji.
Czy likwidacja nierotujących materiałów potwierdzona protokołem likwidacyjnym jest podstawą do uznania ich wartości za koszty uzyskania przychodu w dacie fizycznej likwidacji?
Czy koszty, które zostaną poniesione w związku z procesem prywatyzacji Spółki, finansowane z bieżących środków obrotowych, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 851 ze zm., dalej: ustawa o pdop)? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2) - W jakiej dacie Spółce będzie przysługiwało
Czy powstała strata będzie mogła zostać (i w którym momencie) zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej odpłatnego zbycia przez Spółkę części składników majątku wniesionych do Niej aportem jako elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nieujętych w Spółce jako środki trwałe / wartości niematerialne i prawne.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej odpłatnego zbycia przez Spółkę części składników majątku wniesionych do Niej aportem jako elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa i zakwalifikowanych w Spółce jako środki trwałe / wartości niematerialne i prawne.
Czy kwota dokonanych odpisów aktualizujących wartość zapasów jest kosztem uzyskania przychodu w momencie utworzenia odpisu (np. na dzień bilansowy), czy w momencie sprzedaży tego danego składnika zapasów?
Czy w przypadku udzielania swoim pracownikom pożyczek bez jakiegokolwiek oprocentowania bądź z zastosowaniem relatywnie niskiego oprocentowania wiąże się z powstaniem po stronie Spółki dodatkowego przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy w przypadku udzielania pożyczek bez jakiegokolwiek oprocentowania bądź z zastosowaniem relatywnie niskiego oprocentowania (zasadniczo niższego od poziomu rynkowego) swojemu pracownikowi wiąże się z powstaniem po stronie Spółki dodatkowego przychodu podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w przypadku rezygnacji z odsetek lub pobierania ich w niewielkiej wysokości? W szczególności
Czy suma, którą Bank zapłaci tytułem zwrotu kwoty głównej (tj. zwrotu środków wyprowadzonych z rachunku spółki w drodze przestępstwa) na rzecz syndyka będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów Banku w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?Czy kwota, którą Bank zapłaci tytułem odsetek skapitalizowanych od kwoty głównej będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów Banku
Czy wydatek związany z zakupem bonów towarowych stanowi koszt uzyskania przychodu w dacie zapłaty za bony, czy też w momencie postawienia ich do dyspozycji pracownikowi?