Na skutek połączenia przez przejęcie spółki zależnej stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, 8d, 8f i 8ba.
Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT, Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód jeżeli wartość emisyjna udziałów wydanych Wspólnikowi będzie odpowiadała wartości rynkowej majątku Spółki przejmowanej ustalonej na dzień poprzedzający dzień
Czy połączenie przez przejęcie Spółki Przejmowanej w sposób opisany w opisie stanu faktycznego, będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu w rozumieniu Ustawy o PDOP?
Czy w sytuacji przedstawionej w stanie faktycznym połączenie Wnioskodawcy (korzystającego z estońskiego CIT) ze Spółką (która przed połączeniem również korzystała z estońskiego CIT) poprzez przejęcie Spółki przez Wnioskodawcę, u Wnioskodawcy powstanie „dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku” w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT, podlegający opodatkowaniu estońskim CIT?
Ustalenie, czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 492 § 1 pkt 1 KSH, poprzez przejęcie dwóch Spółek, opodatkowanych na zasadach ogólnych i spełniających przesłanki wskazane w art. 28j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a które z dniem przejęcia zamkną księgi rachunkowe, sporządzą sprawozdania finansowe oraz dokonają rozliczeń i ustaleń
1. Czy w wyniku planowanego Połączenia, Spółka Przejmująca wstąpi we wszelkie prawa i obowiązki przewidziane w przepisach prawa podatkowego związane z działalnością Spółki przejmowanej (sukcesja uniwersalna). 2. Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani
Czy za wyjątkiem ewentualnej dopłaty, Połączenie 1 będzie skutkować po stronie Zainteresowanych powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: „CIT”)? Czy wygaśnięcie wzajemnych należności i zobowiązań z tytułu pożyczek na skutek Konfuzji będzie skutkować jakimikolwiek skutkami podatkowymi w CIT po stronie Wnioskodawcy i Zainteresowanego 1 będących stronami
Czy Spółka w wyniku przeprowadzenia połączenia odwrotnego osiągnęła przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe przejęcia spółki z o. o. dla której spółka przejmująca jest i będzie na moment przejęcia jedynym udziałowcem.
W zakresie ustalenia, w jaki sposób należy określić ustaloną na dzień łączenia wartość majątku Z Sp. z o.o. otrzymanego przez Spółkę Przejmującą stanowiącą przychód Spółki Przyjmującej w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o PODOP.
ustalenie czy w związku z opisanym podziałem spółki po stronie Spółki Dzielonej nie powstanie przychód o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 9 updop oraz czy po stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8c w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3e udpop.
1. Czy pod pojęciem wartości emisyjnej udziałów wskazanej w art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT należy rozumieć wartość udziałów Spółki przejmującej czy przejmowanej? 2. Czy w pierwszym wariancie połączenia przychody z połączenia, o jakich mowa w art. 7b ust. 1 pkt 1 lit. m tiret pierwszy ustawy o CIT, będą mieściły się w zwolnieniu z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT? 3. Czy w drugim wariancie połączenia
Ustalenie czy poniesione wydatki w procesie Połączenia (takie jak: opłaty związane z ogłoszeniem planu połączenia w Monito-rze Sądowym i Gospodarczym, opłaty notarialne, opłaty sądowe i opłaty skarbowe), będą stanowiły dla Spółki Przejmującej podatkowe koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia.
w zakresie: Czy wskazany w art. 9a ust. 1 Ustawy CIT obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej dotyczy także podmiotów dokonujących transakcji z podmiotami, które zostały przez nie przejęte i dla których, w konsekwencji, zostanie złożone jedno wspólne zeznanie podatkowe. Czy w takiej sytuacji Spółka będzie miała obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej dla powyższych transakcji?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, czy połączenie spółek kapitałowych przez przejęcie spowoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług po stronie spółki przejmującej.
Czy w konsekwencji połączenia się ze spółką przejmowaną Wnioskodawca osiągnie dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?Czy wartość majątku spółki przejmowanej otrzymana przez Wnioskodawcę w wyniku połączenia ze spółką przejmowaną będzie stanowiła dla wnioskodawcy dochód (przychód) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, podlegający w dacie połączenia podatkowi dochodowemu
Czy połączenie spółek kapitałowych przez przejęcie spowoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług po stronie spółki przejmującej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
wyłączenie z opodatkowania VAT planowanej transakcji połączenia spółek
Czy przejęcie przez Spółkę całości majątku E. w związku z likwidacją E. (w ramach podziału majątku, o którym mowa w art. 286 Kodeksu spółek handlowych) pozostawać będzie poza zakresem ustawy o VAT jako transakcja nabycia przedsiębiorstwa?Czy w wyniku nabycia przez Spółkę przedsiębiorstwa E. w wyniku likwidacji E., Spółka będzie zobowiązana do dokonywania korekty podatku VAT, o której mowa wart. 9ł