Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową ww. samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).
Szacunkowy koszt finansowania poszczególnych pojazdów oferowanych w ramach portalu internetowego winien być doliczony do wartości początkowej tych pojazdów do momentu wydania ich klientowi tj. do momentu przyjęcia ich do użytkowania.
Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na opłaty leasingowe samochodu osobowego, bez względu na ich wartość początkową, bez stosowania ograniczeń, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy CIT, - Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych związanych z samochodami osobowymi, bez względu na ich wartość
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych samochodu osobowego typu kamper.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia motorówki.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego z faktury dokumentującej nabycie samochodu osobowego, w sytuacji gdy samochód ten będzie przeznaczony wyłącznie na wynajem przez okres co najmniej 6 miesięcy - korekty podatku naliczonego, w sytuacji gdy samochód osobowy po okresie co najmniej 6 miesięcznego wynajmu, będzie przeznaczony na bieżącą działalność opodatkowaną
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem i leasingiem samochodów osobowych przeznaczonych do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing), wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej (homologacja ciężarowa).
Czy Spółka po wykupie samochodu z leasingu operacyjnego może zastosować indywidualną stawkę amortyzacji?
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług leasingu, a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu do samochodów osobowych wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.