Ograniczenie w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej i raty leasingowej wynikające z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty i statusu podatnika VAT po likwidacji działalności gospodarczej.
W zakresie ustalenia, czy Lokale użytkowe niemieszkalne (przeznaczone na wynajem) stanowiące własność spółki komandytowej - Wnioskodawcy, będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od przychodów z budynków opisanym w art. 24b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy czynność wynajmu lokalu mieszkalnego stanowi transakcję uzupełniającą do działalności gospodarczej Wnioskodawcy.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT z tytułu wydzierżawienia Spółce kapitałowej budynku z lokalami mieszkalnymi.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego i możliwość skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej.
Możliwość rozliczenia przychodu z wynajmu lokalu użytkowego, figurującego w ewidencji działalności gospodarczej, jako dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Dotyczy ustalenia czy przychody fundacji związane z odpłatnym licencjonowaniem technologii będą opodatkowane zgodnie z 25% stawką wskazaną w art. 24r ust. 1 ustawy CIT oraz czy przychody fundacji związane z odpłatnym wynajmem nieruchomości będą opodatkowane zgodnie z 25% stawką wskazaną w art. 24r ust. 1 ustawy CIT.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości w przypadku wydatkowania środków na nabycie dwóch lokali mieszkalnych.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej oraz comiesięcznych rat leasingowych.
Współwłaściciel, który na mocy umowy quoad usum wyłączony jest z możliwości korzystania z rzeczy wspólnej i pobierania z niej pożytków, w świetle przepisów podatkowych nie uzyskuje przychodu z wynajęcia tej nieruchomości przez pozostałych współwłaścicieli.
W zakresie opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Ustalenie źródła przychodu w związku ze sprzedażą lokali mieszkalnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wynajem zakupionego mieszkania.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z pojazdami samochodowymi.
Ustalenia, czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości nie będą stanowić dla spółki dochodu z tytułu ukrytych zysków; czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości nie będą stanowić dla spółki dochodu z tytułu ukrytych zysków; czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych przez
Czy należności wypłacane na rzecz Kontrahenta w związku z nabyciem usługi opisanej w stanie faktycznym są objęte zakresem art. 21 ust. 1 pkt 1 lub art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, a tym samym Spółka (jako płatnik) jest zobowiązana do pobrania podatku u źródła