Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług odpłatnego udostępnienia hali sportowej oraz częściowego prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących realizacji inwestycji.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z nabyciem od Gminy, w ramach umowy zamiany, gruntów przeznaczonych dla celów gospodarki leśnej, przy zastosowaniu sposobu określania proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy o VAT, tj. prewspółczynnikiem
Prawo do odliczenia 50% kwoty VAT naliczonego w oparciu o mający zastosowanie współczynnik struktury sprzedaży z tytułu faktur dokumentujących raty leasingu operacyjnego samochodów elektrycznych.
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem, w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. o podatek naliczony obliczony „prewspółczynnikiem”.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych projektem w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy.
Prawo do odliczenia VAT od zakupu materiałów i usług związanych z remontem połowy lokalu, która należy do współwłaściciela.
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem, w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. o podatek naliczony obliczony „prewspółczynnikiem”.
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem pn. (…) w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. z uwzględnieniem sposobu określenia proporcji.
wliczanie obrotu z tytułu dostawy nieruchomości do prewspółczynnika i proporcji
Kwestia potwierdzenia prawidłowości przy obliczaniu prewskaźnika i proporcji.
Przy kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, Wnioskodawca winien uwzględnić obrót z tytułu sprzedaży aktywów będących uprzednio przedmiotem umów leasingu operacyjnego. Sprzedaż poleasingowych środków trwałych stanowi naturalny, regularny i trwały element działalności gospodarczej Spółki, ponieważ sprzedażą taką kończy się (lub ma się zakończyć)
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji pn. () przy zastosowaniu prewspółczynnika zgodnie z art. 86 ust. 2a ustawy
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji przy zastosowaniu prewspółczynnika zgodnie z art. 86 ust. 2a ustawy
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem przy zastosowaniu prewspółczynnika, zgodnie z art. 86 ust. 2a ustawy.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji w części obliczonej prewspółczynnikiem.
Opodatkowanie usług dostarczenia wody, obowiązku naliczenia podatku należnego w związku z dostawą wody, prawa do odliczenia podatku naliczonego.
w zakresie braku obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w przepisie art. 86 ust. 2a-2h ustawy o podatku od towarów i usług w związku z osiąganiem przychodów z udziału w zyskach osób prawnych, takich jak dywidendy oraz wartość majątku likwidowanej spółki
Uwzględnianie przy ustalaniu współczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy przychodów z udziału w zyskach osób prawnych, takich jak dywidendy oraz wartość majątku likwidowanej spółki.
Opodatkowanie sprzedaży mieszkań i stawki podatku dla tej sprzedaży oraz brak prawa do częściowego odliczenia podatku związanego ze zrealizowaną Inwestycją w oparciu o proporcję metrażową i terminy realizacji tego prawa.
Czy opisany sposób zastosowania współczynnika dla wyliczenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych jest prawidłowy?
Prawidłowość wyliczenia współczynnika sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
sposób ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych