Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego a celów mieszkaniowych.
skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość
Biorąc pod uwagę treść ww. art. 21 ust. 25 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy wyraźnie podkreślić, że aby spłata kredytu oraz odsetek od kredytu zaciągniętego przez podatnika mogła być uznana za wydatek poniesiony na cel mieszkaniowy kredyt ten musi być zaciągnięty przed dniem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia. Ważny jest także moment uzyskania przychodu i poniesienia
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku od zwaloryzowanej kwoty partycypacji?
Opodatkowanie dopłat do wkładów budowlanych wnoszonych z tytułu ostatecznego rozliczenia kosztów budowy budynku mieszkalno-usługowego dotyczących lokali, w których spółdzielcze własnościowe prawa do lokali zostały ustanowione po raz pierwszy przed 1 maja 2004 r.
w zakresie skutków podatkowych zwrotu przez spółdzielnię mieszkaniową 50% wkładu budowlanego według wartości rynkowej lokalu mieszalnego
Czy w związku z taką formą nabycia oraz wniesieniem wymaganego wkładu budowlanego, a także upływem ponad 5 lat od wystąpienia tych zdarzeń, przychody uzyskane ze sprzedaży lokalu powstałego w wyniku realizacji roszczenia o ustanowienie odrębnej własności lokalu w wykonaniu ustanowionej ekspektatywy będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
1. Czy wniesione wkłady budowlane stanowią koszt uzyskania przychodu przy sprzedaży przedmiotowych nieruchomości i zmniejszą dochód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy koszty notarialne, które zostały poniesione w związku zakupem działki stanowią wydatek poniesiony na własne cele mieszkaniowe, o którym mowa w art. 21 ust.1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu budowlanego
Brak opodatkowania dokonanego w toku likwidacji przekazania majątku Spółdzielni na własność członków oraz przekazania na rzecz członka wyodrębnionej na wniosek złożony w trybie art. 21 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych własności działki budowlanej wraz z udziałem w działkach drogowych i ciągach pieszych.
Czy sprzedaż przedmiotowego lokalu mieszkalnego wartość sprzedaży będzie podlegała opodatkowaniu na postawie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Jeżeli tak, to jaka wartość będzie podlegała opodatkowaniu (dochód) tj. czy będzie to kwota przychodu pomniejszona o wartość zakupu 5 541 zł 30 gr wraz z kosztami aktu notarialnego, na który składa się: koszt zawarcia aktu
Czy wyrównanie wkładu mieszkaniowego jest wydatkiem na własne cele mieszkaniowe i podlega zwolnieniu z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. l pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz udziału w gruncie lub prawie wieczystego użytkowania gruntu;
1. Czy Wnioskodawczyni miała prawo do skorzystania z ulgi odsetkowej? 2. Czy skorzystanie z dotychczas niewykorzystanej kwoty ulgi odsetkowej możliwe jest w drodze korekty złożonych przez Wnioskodawczynię za lata 2009 2010 r. zeznań rocznych?
Czy powstała różnica pomiędzy wartością zwaloryzowaną a wkładem wniesionym jest przychodem zwolnionym od podatku dochodowego ?
Czy Wnioskodawczyni powinna doliczyć do podatku dochodowego kwoty wcześniej odliczone tytułem ulgi mieszkaniowej ?
Koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
Czy wystawiając fakturę ze spłatą udziałów w gruncie dla lokali użytkowych i garaży, należy naliczyć VAT, czy nie podlega to opodatkowaniu?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym poniesione wydatki związane ze spłatą odsetek od kredytu hipotecznego podlegają odliczeniu od dochodu w ramach tzw. ulgi odsetkowej?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować w odniesieniu do wpłat dokonywanych przez uczestników budowy, z którymi zostały zawarte odrębne umowy na lokale mieszkalne i na miejsca postojowe w podziemnej części budynku mieszkalnego?
Czy zgodnie z Ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym w 2005 r. w myśl art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e środki uzyskane ze sprzedaży mieszkania przed upływem 5 lat od daty nabycia przeznaczone na spłatę pożyczki na cele mieszkaniowe, zaciągniętej w Banku komercyjnym działającym na terenie RP, zwalniają z konieczności opłaty zryczałtowanego 10% podatku