Dotyczy ustalenia, czy dyskonto oraz prowizja zastosowane przy sprzedaży wierzytelności z tytułu umów leasingu w ramach Umowy będą stanowiły pośredni koszt uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy potrącalny jednorazowo w momencie jego poniesienia, którym będzie dzień sprzedaży wierzytelności do Banku, oraz czy zmiana dyskonta, po sprzedaży wierzytelności spowodowana wysokością zmiennej stopy procentowej
Czy wartość niespłaconych zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych Umów Pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z planowanym zawarciem ugody z bankiem i umorzeniem kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe w części przeznaczonego na refinansowanie poniesionych kosztów a w części przeznaczonego na nabycie lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe związane z transakcją sekurytyzacji w odniesieniu do sprzedaży wierzytelności wynikających z zawartych przez Państwa umów leasingu.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie planowanego zawarcia ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału i odsetek) przeznaczonego na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Skutki podatkowe umorzenia i wypłaty kwoty przez bank na podstawie zawartej ugody sądowej, po przeniesieniu kredytu do innego banku, podwyższeniu kwoty o cele konsumpcyjne i śmierci jednego z kredytobiorców.
Skutki podatkowe przekazania wspólnikowi - w wyniku likwidacji Spółki - majątku Spółki w postaci wierzytelności (obejmujących kwoty pożyczonego kapitału oraz naliczone i niespłacone odsetki)
Przekazanie wspólnikowi wierzytelności względem Spółki po likwidacji.
Czy w związku z otrzymanym Aktem o likwidacji Spółki amerykańskiej, Wnioskodawca może zaliczyć wartość wierzytelność odpisaną jako nieściągalna do kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy o CIT oraz w którym momencie.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu niemieszkalnego dla którego w wyniku ugody sądowej zniesiono współwłasność działki w zamian za ustanowienie odrębnej własności lokalu.
Obowiązek dokonania korekty kosztu uzyskania przychodów rozpoznanego przez Spółkę z tytułu Dyskonta.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem – umorzenie wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów oraz określenia dla tej transakcji podstawy opodatkowania.
Czy płatności przekazywane przez Spółkę do SPV w wykonaniu usługi administrowania Wierzytelnościami, które to płatności Spółka będzie otrzymywać od Dłużników z tytułu spłaty Wierzytelności, nie mieszczą się w katalogu przychodów wymienionych w art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 Ustawy CIT i czy, w konsekwencji, przedmiotowe płatności nie będą opodatkowane CIT w Polsce?
Czy spółka (podatnik) może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w roku podatkowym 2023 wierzytelność w wysokości (…) zł uznaną postanowieniem komornika z 2020 r. za nieściągalną.