Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia przedmiotu leasingu.
Obowiązek wymiany posiadanej kasy rejestrującej na kasę on-line w przypadku wykonywania tzw. usług antenowych.
Stawka VAT na usługę montażu urządzeń klimatyzacyjnych wraz z dostawą tych urządzeń w lokalach mieszkalnych oraz budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usługi montażu paneli fotowoltaicznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku w zakresie usług instalacji zewnętrznych rolet okiennych oraz zewnętrznych rolet drzwiowych oraz w zakresie usług instalacji markiz.
Skoro rolety profilowane są w przeważającej większości materiałami własnej produkcji, będą indywidualnie dobierane do zamówienia klienta i warunków technicznych montażu, produkowane na konkretne zlecenie, będą przymocowane do konstrukcji budynków na stałe bez możliwości wymontowania ich bez szkód dla innych elementów składowych budynku, będą zwiększać użyteczność i funkcjonalność budynku (mieszkania
Czy w aktualnym stanie prawnym do wykonywanych czynności wykonywania zabudowy wnęk i innych powierzchni w trwały sposób, poprzez trwałe połączenie ze ścianami, szaf wnękowych (garderób), z materiałów wykonawcy w budynkach i lokalach objętych społecznym programem mieszkaniowym, należy stosować stawkę VAT w wys. 8%, czy też stawkę VAT w wysokości 23%?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku w zakresie usług instalacji zewnętrznych rolet okiennych oraz zewnętrznych rolet drzwiowych oraz w zakresie usług instalacji markiz.
Czy sprzedając lokal mieszkalny wykończony "pod klucz", należy zastosować stawkę 8% VAT do całości należności, czy też należy tę kwotę podzielić na kwotę należną za mieszkanie bez wykończenia i do niej zastosować stawkę 8% oraz kwotę należną za wykończenie i do niej zastosować stawkę 23%? A może w inny sposób należy dokonać podziału kwoty opodatkowanej obniżoną stawką? W przypadku robót budowlanych
Stawka podatku dla usług montażu rolet zewnętrznych okiennych i drzwiowych w obiektach budowlanych objętych społecznym programem mieszkaniowym.
Czy Wnioskodawca wykonując usługi montażu stolarki budowlanej, polegające na wyposażeniu pomieszczeń mieszkalnych w meble kuchenne, wnękowe i łazienkowe wbudowane na stałe w sytuacji gdy sprzęt AGD kupuje usługobiorca bez pośrednictwa Zainteresowanego prawidłowo stosuje stawkę podatku VAT w wysokości 8%?
Jaka stawkę VAT należy zastosować do usługi instalacji pieca wolnostojacego oraz wkładu kominkowego gdy jest pani jego instalatorem?
świadczone przez Wnioskodawcę czynności montażu żaluzji, wykonywane w budynkach, zaliczanych do budownictwa mieszkaniowego, będą opodatkowane stawką podatku VAT w wysokości 23%
świadczone przez Wnioskodawcę czynności montażu rolet profilowanych, wykonywane w budynkach, zaliczanych do budownictwa mieszkaniowego, będą opodatkowane stawką podatku VAT w wysokości 23%
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usługi montażu stolarki otworowej w obiektach budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
Podatek od towarów i usług w zakresie stosowania stawki podatku VAT dla usługi montażu trwałej zabudowy wnękowej i kuchennej z zakupionych płyt meblowych, blatów, luster montowanych w budynkach mieszkalnych.
Czy można zastosować 7% stawkę podatku VAT na usługę montażu w lokalu mieszkalnym kominków, które służą do ogrzewania pomieszczeń?
stawka podatku VAT na usługi montażu stałej zabudowy kuchennej w budynkach i lokalach mieszkalnych
W zakresie stawki podatku VAT właściwej dla świadczonych usług zabudowy wnękowej, kuchennej i łazienkowej.
1. Czy samo wykonanie rysunków konstrukcyjnych będzie usługą podlegającą zwolnieniu z tytułu prowadzenia działalności w strefie? 2. Czy wykonanie rysunków konstrukcyjnych musi być połączone z produkcją elementów linii, aby podlegało zwolnieniu z tytułu prowadzenia działalności w strefie? 3. Czy wykonanie rysunków, elementów linii oraz montaż u klienta (poza strefą) będzie zwolnione z podatku dochodowego
Jaką stawkę VAT zastosować? Czy dla całości budynku 7%?Czy rozdzielać współczynnikiem proporcji powierzchni na 7% (mieszkania) i 22% (powierzchnie usługowe i garaże )? Jeżeli należałoby dokonać takiego rozdzielenia jak liczyć ten współczynnik?Czy zliczyć powierzchnię mieszkań, powierzchnie usługowe i garaży i wyliczyć proporcję?Czy oddzielić powierzchnie samych garaży od powierzchni komunikacji związanej
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawca prawidłowo zastosuje 7% stawkę VAT na całość robót remontowych, wykonanych w budynku mieszkalnym, w którym znajdują się również lokale użytkowe, z uwagi na ogólny charakter robót niedających się przyporządkować do konkretnych lokali?
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż zgodnie z wpisem do ewidencji działalności gospodarczej prowadzi Pan działalność między innymi w zakresie instalacji, naprawy i konserwacji maszyn ogólnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowanych (PKD 29.24.B.) oraz instalowania, naprawy i konserwacji elektrycznej armatury rozdzielczej i sterowniczej (31.20.B) a także budownictwa