W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży lokali mieszkalnych w 2024 r. w wykonaniu umów przedwstępnych sporządzonych w 2022 r. i 2023 r., które nie zostały zawarte w formie aktu notarialnego, lecz w formie cywilnoprawnej.
Wliczanie do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy w związku z art. 15 ust. 6 ustawy, wartości sprzedaży świadczonych usług.
Współwłaściciel, który na mocy umowy quoad usum wyłączony jest z możliwości korzystania z rzeczy wspólnej i pobierania z niej pożytków, w świetle przepisów podatkowych nie uzyskuje przychodu z wynajęcia tej nieruchomości przez pozostałych współwłaścicieli.
Skutki podatkowe przeniesienia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość w zamian za dożywotnią rentę.
Ulga na działalność badawczo-rozwojową oraz uznanie za koszty kwalifikowane wydatków związanych z działalnością badawczo-rozwojową.
Jeżeli wartość sprzedaży z tytułu najmu nieruchomości nie przekroczy limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT, pod warunkiem niewystąpienia czynności, o których mowa w art. 113 ust. 13 ustawy.
Umowa o pracę na czas określony, która rozwiązałaby się po upływie 3 miesiąca ciąży, powinna zostać przedłużona przez pracodawcę do dnia porodu. Dotyczy to również umów na okres próbny zawartych na okres dłuższy niż 1 miesiąc.
Obowiązek przedłużania do dnia porodu umowy tymczasowej zawartej z pracownicą w ciąży oraz nowe zasady naliczania wynagrodzenia i ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy – to najważniejsze zmiany, które weszły w życie 1 czerwca 2017 r. w zakresie zatrudniania pracowników tymczasowych.
Należy stwierdzić, że dochody uzyskane przez nierezydentów z tytułu pracy faktycznie wykonywanej poza terytorium Polski na podstawie umowy o pracę nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce bez względu na to, czy Wnioskodawcy zostaną przedstawione certyfikaty rezydencji, czy też nie. Od udokumentowania rezydencji podatnika uzależnione jest opodatkowanie dochodów uzyskanych przez nierezydentów na podstawie
Czy Wnioskodawca zawierając umowę cywilnoprawną z lekarzem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, której przedmiotem jest kierowanie oddziałem szpitalnym, stanie się płatnikiem zobowiązanym pobierać 18% zaliczkę na podatek dochodowy, obliczoną zgodnie z art. 41 ust. 1 i 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? - Czy Wnioskodawca zawierając umowę cywilnoprawną z lekarzem osobą
Skutki podatkowe zawarcia umowy nienazwanej o oddanie pieniędzy w celu umieszczenia na lokacie terminowej w banku.
Czy Wnioskodawczyni może ubiegać się o zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych od przychodu ze sprzedaży nieruchomości jeżeli nie upłynęło 5 lat od nabycia w drodze dziedziczenia połowy tej nieruchomości po mężu, jeżeli za przychód uzyskany z tej nieruchomości wcześniej (w formie zaliczek, o których mowa powyżej) zakupiła lokal mieszkalny?
Czy Spółka nie jest zobowiązana do rozpoznawania przychodów z tytułu najmu powierzchni handlowych, o których mowa w art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym zachodzi możliwość skorzystania z "ulgi remontowo-modernizacyjnej".
Dotyczy obowiązku poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od zawartych umów cywilno - prawnych z lekarzami weterynarii prowadzącymi działalność gospodarczą w związku z wykonywanymi usługami.
Czy umowa sprzedaży, którą zamierza Pan zawrzeć, będzie korzystała ze zwolnienia przewidzianego w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.