Z tytułu zamiany opisanego we wniosku udziału w lokalu na cały lokal mieszkalny nie będzie ciążył obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ dokonana pomiędzy matką i córką zamiana będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe odkupu przedmiotów od klienta w celu ich wynajmowania klientowi za wynagrodzeniem i końcowym odkupem przez klienta.
Interpretacja ogólna w sprawie kwalifikacji umów leasingu operacyjnego na gruncie przepisów o schematach podatkowych.
Skutki podatkowe odkupu przedmiotów od klienta w celu ich wynajmowania klientowi za wynagrodzeniem i końcowym odkupem przez klienta.
Możliwość opodatkowania w 2025 roku dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym.
Podatek wyniesie 2% różnicy wartości rynkowych zamienianego lokalu i prawa do lokalu, gdzie istotnym jest właśnie, aby były to wartości rynkowe, a nie określone w sposób dowolny.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i wypłaty określonej kwoty.
Możliwości zaliczenia składek ubezpieczeniowych do kosztów uzyskania przychodów.
Skutków podatkowych odpłatnego zbycia samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umów sprzedaży lokali mieszkalnych.
Możliwości zastosowania 6% stawki podatku, o której mowa w art. 7a ust. 1 ustawy o PCC do umowy sprzedaży ponad 6 lokali mieszkalnych w przypadku gdy prawa i obowiązki z umów przedwstępnych zawartych przez podmioty trzecie w 2023 r. w drodze cesji zostały przeniesione na Wnioskodawcę.
Zbycie nieruchomości na podstawie umowy dożywocia przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie.
Opodatkowanie sprzedaży, leasingu nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Skorzystanie z preferencji podatkowej polegającej na uwzględnieniu poniesionych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d CIT poprzez ich odliczenie od podstawy opodatkowania w latach 2021, 2022 oraz 2023 (tzw. ulga badawczo rozwojowa) zgodnie z limitami odliczeń wskazanymi w art. 18d CIT.
Usługi dietetyczne on-line a zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług udzielenia licencji bezterminowej, licencji terminowej (subskrypcji) oraz licencji na czas oznaczony z możliwością przedłużenia na czas nieoznaczony, Usług utrzymania i usług hostingu, w różnych wariantach rozliczeń.
Należy zgodzić się z Wnioskodawcą, że w omawianej sprawie data powstania przychodu w CIT powinna być ustalana w oparciu o dzień zakończenia świadczenia usługi, tj. w oparciu o datę ostatniego dnia danego okresu pokazów lub moment wystawienia faktury/zapłata należności jeżeli wystąpią przed wykonaniem usługi.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki dotyczące umowy leasingu samochodu osobowego, której Wnioskodawca stał się stroną wskutek umowy cesji, poniesione przed wydłużeniem okresu leasingu, podlegają ograniczeniu w rozpoznaniu kosztów uzyskaniu przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy wypłacona Korzystającemu kwota Odstępnego stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu na gruncie podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży Nieruchomości.