Brak opodatkowania podatkiem VAT zapewnienia pracownikom możliwości korzystania z mieszkań i mediów oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur otrzymywanych od Wynajmującego oraz od dostawców mediów.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług udostępniania lokali na rzecz pracowników.
Brak opodatkowania nieodpłatnego udostępniania nieruchomości pracownikom oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywanymi usługami wynajmu lokali mieszkalnych.
Płatności za usługi w części dotyczącej przekazanej Licencji na użytkowanie Produktów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, dokonywane przez Państwo na rzecz spółki A stanowią należności z tytułów wymienionych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, to Państwo jesteście zobowiązani do uzyskiwania certyfikatu rezydencji podatkowej od podatnika otrzymującego te płatności, jak również możecie być zobowiązani
Opodatkowanie podatkiem VAT odpłatnego udostępnienia sieci światłowodowej i prawo do odliczenia podatku od wydatków na inwentaryzację sieci.
1) Czy wydatki ponoszone przez Spółkę z tytułu zakupu licencji „end-user” na własne potrzeby mieszczą się w katalogu świadczeń zawartych w art. 21 ust. 1 ustawy o PDOP, a w konsekwencji Spółka jako płatnik jest zobowiązana do pobrania podatku u źródła od płatności za wskazane licencje? 2) Czy wydatki ponoszone przez Spółkę z tytułu zakupu licencji „end-user” w przypadku, gdy Spółka obciążana jest z
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu wobec przychodów z tytułu licencji oraz udostępniania miejsca/czasu na reklamę w Internecie.
Brak opodatkowania nieodpłatnego udostępniania nieruchomości pracownikom oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi wynajmu.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących najem lokalu mieszkalnego lub całego domu mieszkalnego dla pracowników.
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
Przychody z licencji na znak słowno-graficzny stanowią przychody z zysków kapitałowych
Kwalifikacji do przychodów z zysków kapitałowych przychodów z tytułu licencji do praw majątkowych udostępnianych Franczyzobiorcom: - które nie stanowią u Wnioskodawcy wartości niematerialnych i prawnych - które stanowią u Wnioskodawcy wartości niematerialne i prawne.
Stwierdzenie, czy udostępnienie Działu produkcyjno-handlowego na podstawie umowy leasingu podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie dzierżawy/najmu lokali użytkowych oraz prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących i inwestycyjnych dotyczących tych lokali.
Uznanię czynności udostępniania Lokalu 1 i 3 za czynność niepodlegającą opodatkowaniu oraz opodatkowania czynności udostępniania Lokalu 2.
Wskazanie, czy w przypadku świadczenia usługi użyczenia lokalu dla Biblioteki Publicznej Gminy wraz z odsprzedażą mediów, mamy do czynienia z jedną kompleksową usługą najmu i w stosunku do odsprzedawanych mediów należy zastosować jednolitą stawkę podatku VAT właściwą dla usługi zasadniczej, jaką jest usługa najmu.
1. Czy przychody Wnioskodawcy prowadzącego działalność w zakresie portali internetowych, uzyskiwane z udostępniania powierzchni na własnych stronach internetowych (tj. udostępniania powierzchni na cele reklamowe lub udostępniania poddomen), mogą stanowić odrębne, od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, źródło przychodów Wnioskodawcy podlegające zasadom opodatkowania zryczałtowanego
Czy jako osoba fizyczna, która osiągnie przychód podatkowy z tytułu udostępnienia licencji znaku towarowego osobie prawnej, Wnioskodawczyni może zastosować podwyższony, 50% koszt uzyskania przychodu?