1. Czy Spółka może obniżyć stawki amortyzacyjne do dowolnej wysokości wyższej niż 0% dla ŚT wykorzystywanych w ramach Działalności strefowej, wprowadzonych do ewidencji przed dniem 1 stycznia 2021 r., w tym środków trwałych modernizowanych po 31 grudnia 2020 r., ale wprowadzonych do ewidencji przed dniem 1 stycznia 2021 r.? (dotyczy zaistniałego stanu faktycznego) 2. Czy wymagane jest istnienie związku
Od 2024 r. podatnicy PIT i CIT zyskają możliwość ustalania indywidualnych stawek amortyzacyjnych dla budynków i lokali niemieszkalnych oraz budowli położonych w gminach zagrożonych bezrobociem. Taką zmianę wprowadza nowelizacja ustaw o PIT i CIT uchwalona przez Sejm 17 sierpnia 2023 r.
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
Czy w związku z nabyciem Lokali mieszkalnych przed 1 stycznia 2022 r., po wprowadzeniu ich do ewidencji środków trwałych i wartości materialnych i prawnych oraz przyjęcia ich do używania, będzie Pani mieć prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodu, proporcjonalnie do swojego udziału w zysku Spółki, odpisy amortyzacyjne od Lokali mieszkalnych, aż do dokonania ich pełnej amortyzacji, tj. w roku 2022
Ustalenie, czy: - kablowa linia światłowodowa wraz z elementami pasywnymi, tj. optycznymi węzłami rozdzielczymi (splitery liniowych) służąca i przeznaczona do łączenia budynków, wykonana oraz stanowiącą część składową Firmy Handlowo - Usługowej (…) (przedsiębiorstwo przekształcane) podlega amortyzacji według rocznej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10%; - Wnioskodawca (spółka przekształcona) może
Amortyzacja podatkowa lokalu mieszkalnego oraz koszty uzyskania przychodów z tytułu wydatków ponoszonych po wprowadzeniu lokalu mieszkalnego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Ustalenia wartości początkowej ulepszonego lokalu mieszkalnego będącego środkiem trwałym oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej
W zakresie amortyzacji środka trwałego (zdatność do użytku, ulepszenie, indywidualna stawka).
Czy ustalona przez Spółkę roczna 20% stawka amortyzacji dla telefonów komórkowych, w tym smartfonów, jest prawidłowa?
Możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego i możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla lokalu będącego przedmiotem najmu.
Ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego oraz możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Prawo do 10 letniego okresu amortyzacyjnego (10% stawka amortyzacyjna w stosunku rocznym) w odniesieniu do amortyzacji lokalu mieszkalnego będącego ujawnionym środkiem trwałym w mojej działalności?
Podatnik, który chce amortyzować środek trwały według indywidualnie ustalonej stawki amortyzacyjnej, musi udowodnić, że jest on używany, a nie nowy. Może to robić na podstawie wszelkich wiarygodnych dowodów potwierdzających używanie środka trwałego w określonym czasie. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.