Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży budynków i lokali oraz wyłączenie spod działania ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa.
Uznanie transakcji sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w likwidacji za sprzedaż przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Czy przychody i koszty z tytułu transakcji sprzedaży Przedsiębiorstwa, powinny zostać zaklasyfikowane przez Wnioskodawcę, na gruncie ustawy o CIT, w całości jako przychody i koszty ze źródła przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych.
Opodatkowanie przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez Spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez Spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przedmiotu transakcji sprzedaży za ZCP, niepodlegania opodatkowaniem oraz prawa do obniżenia podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku uznania majątku, które Państwo przekażą Właścicielowi w toku likwidacji Państwa spółki za przedsiębiorstwo ani za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i uznania tej transakcji za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego sprzedaż nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa, podlegającej wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego sprzedaż nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa, podlegającej wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Opodatkowanie leasingu zwrotnego Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Kwalifikacja przychodu z tytułu sprzedaży przedsiębiorstwa do źródła przychodów innych niż zyski kapitałowe, moment powstania przychodu z tytułu sprzedaży przedsiębiorstwa, sposób rozliczenia w kosztach podatkowych dotychczasowych wydatków na zakup niektórych licencji i gwarancji, wchodzących w skład zbywanego przedsiębiorstwa oraz możliwość rozpoznania w kosztach uzyskania przychodów kwoty nominalnej
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wierzytelności z tytułu earn out otrzymane w wyniku likwidacji Spółki cywilnej w momencie likwidacji nie będą stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w rozumieniu przepisów Ustawy o PIT tj. otrzymanie wierzytelności będzie dla Wnioskodawcy neutralne z perspektywy Ustawy o PIT? Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie
Czy nowo powstała spółka będzie następcą prawno-podatkowym osoby fizycznej, której całe przedsiębiorstwo zostało wniesione jako aport do spółki z o.o.? Czy nowo powstała spółka będzie miała prawo do rozliczenia nadwyżki podatku VAT naliczonego z ostatniej deklaracji VAT-7 złożonej przez osobę fizyczną oraz do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych na podatnika osobę fizyczną? Czy
1. ordynacji podatkowej - następstwo prawno-podatkowego. 2. uznanie aportu za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, 3. korekta podatku naliczonego w związku z wniesieniem przedsiębiorstwa aportem 4. likwidacja działalności w związku z wniesieniem aportu
Czy wniesienie całego przedsiębiorstwa do spółki z o.o. oznacza automatyczną likwidację dotychczas prowadzonej działalności i wyrejestrowanie jako podatnika VAT?
Czy osoba fizyczna wnosząc całe przedsiębiorstwo jako aport do spółki ma obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego związanego z zakupem środków trwałych? Czy spółka z o.o. do której aport zostanie wniesiony ma obowiązek dokonania tej korekty?
Czy nabycie (bez dodatkowych odpłatności) od Spółki X nieruchomości w Warszawiespowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podatkowego?
Czy prawidłowym jest zastosowanie do sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa upadłego art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) tj. nieobjęcie ww. czynności podatkiem od towarów i usług ?