Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).
Dotyczy nie wliczania kwot refundacji do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Uwzględnianie składek członkowskich oraz wynagrodzenia za świadczenie usług szkoleniowych w limicie obrotów uprawniających do zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Ustalenie, w którym okresie rozliczeniowym powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od dochodu spółek z tytułu ukrytych zysków.
W zakresie opodatkowania przychodu z tytułu likwidacji Spółdzielni.
Opodatkowanie dochodów z tworzenia i rozwoju programów komputerowych preferencyjną stawką podatkową.
Odliczenie danych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
rozpoznanie przychodu z tytułu otrzymania od korzystającego z przedmiotu leasingu zwrotu składki ubezpieczeniowej wyłącznie w tej części składki, która została uprzednio zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup dobrowolnej polisy ubezpieczeniowej
Po upływie półtora roku od wejścia w życie zmian w zakresie rozliczania w PIT i CIT kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej, MF zdecydował się wydać objaśnienia w tej sprawie. Wyjaśnił w nich m.in., jak rozliczać umowy leasingu zawarte przed 1 stycznia 2019 r., kto i od kiedy może stosować podwyższony limit amortyzacji dla samochodów elektrycznych oraz w jaki
W związku z epidemią COVID-19 pojawiła się konieczność udzielenia przedsiębiorcom wsparcia niezbędnego dla utrzymania i kontynuacji prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Jednym z aktów prawnych służących temu celowi jest ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Wprowadza ona również pakiet zmian w dotychczasowych rozwiązaniach tarczy
Interpretacja w zakresie zastosowania ograniczeń w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów do wydatków związanych z wykorzystywaniem samochodów osobowych w działalności gospodarczej.
Interpretacja w zakresie możliwości skorygowania przychodu rozpoznanego przez Spółkę w odniesieniu do świadczenia odszkodowawczego otrzymanego od ubezpieczyciela oraz/lub ze sprzedaży wraku o kwotę Nadwyżki wypłacanej na rzecz korzystającego.
Ustalenie źródła przychodu i poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu przychodów uzyskiwanych przez personel medyczny na podstawie umów na dyżury kontraktowe oraz zapłaty przez Wnioskodawcę zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w części przypadającej na osoby zatrudnione na podstawie umowy na dyżur kontraktowy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów całości wydatków na zapłatę składki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC, bez stosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49 updop oraz ustalenia wysokości przychodu Wnioskodawcy z tytułu obciążenia korzystającego kosztem składki ubezpieczeniowej.
Wnioskodawca przy spełnieniu wszystkich przesłanek formalnych do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, z uwzględnieniem przesłanek negatywnych wynikających z art. 88 tej ustawy, ma prawo do odliczenia podatku VAT w związku z uiszczaną Opłatą stałą za udokumentowane fakturą czynności likwidacyjne wynikające z obowiązkowego ubezpieczenia
W niniejszej sprawie ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy będą korzystać usługi wykonywane na podstawie Umów w zakresie umów ubezpieczenia, objętych całkowitą bądź częściową reasekuracją, za które Wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie zarówno w postaci składki reasekuracyjnej oraz składki obsługowej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia od dochodu składek ubezpieczenia społecznego odprowadzonych ze środków pracowniczego programu emerytalnego w związku z jego likwidacją.
zwolnienie z opodatkowania, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 31 lit. b ustawy, kwot uzyskanych: z miesięcznych składek członkowskich związanych z bieżącym funkcjonowaniem Stowarzyszenia z podziału opłat stanowiących pokrycie kosztów ogólnych związanych z celami statutowymi z opłat na fundusz remontowy
1. Czy możliwe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu spółki składek opłacanych przez Wnioskodawcę na rzecz izby lekarskiej?2. Czy składki te stanowią dla spółki koszt uzyskania przychodu, uzyskanego z działalności gospodarczej polegającej na udzielaniu świadczeń medycznych?
Jak zgodnie z przepisami w podatku dochodowym od osób prawnych rozliczyć koszty ubezpieczenia mając na uwadze fakt, że wartość leasingowanego samochodu osobowego przekracza równowartość 20 000 euro (słownie: dwadzieścia tysięcy euro)?