Samochód przystosowany do celów transportu medycznego nie może zostać uznany za pojazd specjalny w rozumieniu art. 5a pkt 19a lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów poniesionych opłat leasingowych, których suma przekroczy kwotę 150 000 zł nie będzie możliwe.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku stosowania ograniczenia wynikającego z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wobec kosztów dotyczących Kampera wykorzystywanego na podstawie umowy leasingu operacyjnego w prowadzonej działalności gospodarczej
Czy w przypadku pozyskania pojazdu typu kamper na podstawie umowy leasingu operacyjnego, który będzie przez Wnioskodawcę oddany wyłącznie do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, Podatnik będzie miał obowiązek stosować ograniczenie w zakresie kosztów uzyskania przychodów przewidziane w art. 23 ust. 1 pkt 47a UPDOF?
Czy Wnioskodawca powinien prowadzić ewidencję przebiegu kilometrów w celu możliwości odliczenia 100% kosztów eksploatacji samochodów specjalistycznych (karetek) służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej?
Osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r. podlegały obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz wypadkowemu z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności i nie opłaciły zobowiązań składkowych z tego tytułu, uzyskały możliwość umorzenia zaległości składkowych. Warunkiem skorzystania z umorzenia jest złożenie wniosku
Od 1 grudnia 2012 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące bankowozów typu C. Wprowadzają one obowiązek instalowania pojemników trwale przytwierdzonych do nadwozia oraz wyposażenia bankowozów w kuloodporne szyby. Przeróbki samochodów osobowych na bankowozy mogą się zatem stać nieopłacalne zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących. Należy też przestrzec, że nawet mimo zapewnienia stosownego wyposażenia
prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu leasingu pojazdu o przeznaczeniu specjalnym (bankowozu) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa służącego do jego napędu.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym możliwym będzie odliczenie pełnej kwoty podatku VAT zawartego na fakturze zakupu samochodu specjalnego (bankowozu typu C) lub z faktur dotyczących leasingu takiego pojazdu oraz odliczanie podatku VAT z faktur dokumentujących zakup paliwa wykorzystywanego do ww. pojazdu ?
Czy Spółce będzie przysługiwać prawo do odliczenia w całości podatku VAT od zakupionego samochodu oraz podatku od paliwa kupowanego do bankowozu?
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury nabycia bądź z tytułu rat leasingowych dotyczących pojazdu specjalnego bankowozu typu oraz nabycia paliwa do napędu do tego pojazdu.
Odliczenie podatku naliczonego od rat leasingowych samochodu (bankowozu) oraz zakupu paliwa do jego napędu.
Czy w świetle art. 86 ust. 3 7a ustawy o podatku od towarów i usług z tytułu nabycia ww. samochodu w ramach umowy leasingu przysługuje pełne odliczenie podatku naliczonego?
Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia podatku VAT w całości z faktur od rat leasingowych wynikających z zawartej umowy?
Podatnik wynegocjował z przedsiębiorcą wyspecjalizowanym w udzielaniu leasingu umowę leasingu finansowego na podstawie, której przedsiębiorca wyleasinguje podatnikowi samochody specjalizowane - (betonowozy, samochody do przewozu kruszyw). W umowie tej określono, iż z chwilą jej wykonania po zapłaceniu ostatniej umówionej raty prawo własności pojazdu zostanie przeniesione na podatnika, w czasie trwania
1. Czy w przypadku odstąpienia od umowy leasingu pojazdu specjalistycznego można wystawić fakturę obciążającą kolejnego leasingobiorcę tego pojazdu o poniesioną opłatą wstępną liczoną proporcjonalnie do okresu korzystania z przedmiotu leasingu. 2. Czy w przypadku otrzymania ww. faktury podatnik ma prawo do zmniejszenia podatku należnego o naliczony w tej fakturze podatek od towarów i usług.