Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od opłat kapitałowych związanych z nabyciem samochodu ciężarowego na podstawie umowy leasingu.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Możliwość zaliczenia do kosztów bezpośrednich podatku od środków transportowych oraz opłat za obowiązkowe ubezpieczenie.
Prawo do odliczenia całego podatku VAT z faktury dokumentującej opłatę wstępną, raty leasingowe za okres 24 miesięcy oraz cenę wykupu wystawionej przez leasingodawcę do Umowy Leasingu 2.
Czy Wnioskodawca wypłacając należności za najem samochodów ciężarowych spółce duńskiej przekraczające kwotę 2.000.000 zł jest uprawniony do stosowania preferencyjnych zasad opodatkowania wynikających z właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, tj. może pobierać zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 5%, bez obowiązku stosowania mechanizmu pay and refund wynikającego z art. 26 ust.
Brak obowiązku dokonania korekty VAT za czas kiedy ujmowali Państwo faktury w kosztach, z powodu wcześniejszego rozwiązania umowy leasingu operacyjnego.
W sytuacji gdy przysługiwało Panu prawo do odliczenia podatku naliczonego od opłaty wstępnej i rat leasingowych, w okresie w którym użytkował Pan ciągnik siodłowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego i wykorzystywał ten samochód wyłącznie do działalności gospodarczej, to nie będzie Pan zobowiązany do dokonania korekty VAT naliczonego od opłaty wstępnej i rat leasingowych. Tym samym należy się zgodzić
Pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z leasingiem oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem samochodu ciężarowego.
1. Czy w przypadku cesji praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu ocena spełnienia przez umowę warunków określonych w art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych winna być dokonywana według stanu na dzień zawierania umowy leasingu z pierwszym korzystającym? 2. Czy Wnioskodawca będzie mógł wykupić przedmiot leasingu po cenie wykupu przewidzianej w umowie leasingu bez deklarowania
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy przeprowadzenie dodatkowego badania technicznego jest warunkiem, którego niedopełnienie lub spełnienie z opóźnieniem skutkuje utratą prawa do pełnych odliczeń, prawa do całkowitego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z paliwem oraz innych zakupów dotyczących samochodów a także prawa do całkowitego odliczenia podatku naliczonego
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych oraz od wydatków na zakup paliwa i innych związanych z eksploatacją pojazdów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów stanowiących własność firmy Wnioskodawcy oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów wykorzystywanych w firmie Wnioskodawcy na podstawie umowy leasingu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów stanowiących własność firmy Wnioskodawcy.
zakres kosztów uzyskania przychodu w przypadku zawarcia umowy leasingu finansowego.
odliczenie podatku naliczonego z faktury dokumentującej wykup samochodu ciężarowego będącego przedmiotem leasingu
Czy sprzedaż samochodu ciężarowego użytkowanego w spółce od 15 marca 2010 roku jest zwolniona od podatku od towarów i usług i czy okres używania i eksploatacji samochodu przez firmę w czasie trwania umowy leasingu wlicza się do okresu używania?
Czy dla istniejącego stanu prawnego wyżej opisane odsetki oraz inne dodatkowe obciążania z tytułu nieterminowych opłat rat leasingowych (tudzież innych opłat związanych z leasingiem, jak np.: podatek od środków transportu refakturowany przez leasingodawcę lub ubezpieczenie pojazdu) podlegają odliczeniu jako koszt uzyskania przychodów (w myśl ustawy o pdof) oraz czy naliczony do tych opłat podatek VAT