Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej
skutki podatkowe cesji wierzytelności z umowy leasingu operacyjnego z jednoczesnym przeniesieniem przedmiotu leasingu na Nowego Finansującego.
1) Czy otrzymana comiesięczna dożywotnia renta stanowiąca formę odpłatności za przeniesienie własności nieruchomości stanowi dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy sprzedaż [powinno być: przeniesienie własności dopisek organu] mieszkania w zamian za rentę powoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego?
Mając na uwadze przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe oraz powołane przepisy prawa należy stwierdzić, że planowane zbycie prawa własności lokalu mieszkalnego, będzie stanowiło źródło przychodu, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych niezależnie od tego czy Wnioskodawczyni nabędzie je w wyniku realizacji prawa do przeniesienia własności lokalu
W zakresie skutków podatkowych otrzymania dożywotniej renty w zamian za przeniesienie udziału w nieruchomości.
Czy występuje obowiązek zapłaty podatku w związku z otrzymaniem zwrotu kwoty partycypacji 29 510 zł oraz 20 000 zł?
W zakresie momentu powstania przychodu z tytułu zawarcia umowy przenoszącej własność lokalu.
W zakresie momentu powstania przychodu z tytułu zawarcia umowy przenoszącej własność lokalu.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przekazanie Wspólnikowi majątku Spółki (w tym udziałów w Spółce Węgierskiej) w formie dywidendy likwidacyjnej wywoła po stronie Spółki konsekwencje podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych i doprowadzi do powstania przychodu podatkowego po stronie Spółki?
Czy sprzedaż opisanej nieruchomości w drodze licytacji będzie obciążona podatkiem VAT według 23 % stawki? Czy przeniesienie własności ww. nieruchomości na wierzyciela, na jego wniosek będzie obciążone podatkiem VAT według stawki 23 % w sytuacji gdy nie dojdzie do skutku sprzedaży?
należy stwierdzić, iż nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego w postępowaniu egzekucyjnym na licytacji komorniczej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) w związku z art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Brak opodatkowania sprzedaży licytacyjnej nieruchomości gruntowej niezabudowanej, dokonywanej w trybie egzekucji komorniczej oraz przeniesienia własności ww. nieruchomości na rzecz wierzyciela, na jego wniosek w sytuacji, jeżeli nie dojdzie do skutku sprzedaż w drodze licytacji
Wyłączenie z opodatkowania o którym mowa w art. 2 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, a zakup w drodze licytacji komorniczej udziału w rzeczy (lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość) oraz związanego z nim udziału w prawie majątkowym (prawie użytkowania wieczystego).
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego, określenia wartości początkowej środka trwałego, którego część została odłączona w wyniku sprzedaży, likwidacji, czy przyłączenia do innego środka trwałego, a który następnie został
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania oraz odliczenia od podstawy odszkodowania strat (pasywów).
Czy towar, który zostanie przekazany osobie, która wygrała licytację na warunkach otrzymania go bez odpłatności stanowi darowiznę w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka (tj. podmiot szwedzki posiadający stałe miejsce prowadzenia działalności dla potrzeb podatku VAT w Polsce i zarejestrowany w Polsce na potrzeby podatku VAT) będzie zobowiązany do wykazania w deklaracjach VAT-7 składanych przez Oddział podatku VAT należnego z tytułu usług transgranicznego leasingu rzeczy ruchomych (innych niż środków transportu) świadczonych przez Spółkę w przedstawionym