Ustalenie czy prowadzone prace stanowią działalność badawczo-rozwojową.
Nabyte przez Spółkę urządzenia w linii technologicznej spełniają definicję Robota przemysłowego. W konsekwencji wydatki poniesione na ich nabycie stanowią koszty uzyskania przychodów poniesione na robotyzację, o których mowa w art. 38eb ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy CIT.
Nabyte przez Spółkę urządzenia w linii technologicznej spełniają definicję Robota przemysłowego. W konsekwencji wydatki poniesione na ich nabycie stanowią koszty uzyskania przychodów poniesione na robotyzację, o których mowa w art. 38eb ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy CIT.
Ustalenia czy urządzenie - Linia Technologiczna (...) elementów metalowych (w skład której wchodzą poszczególne maszyny i urządzenia tworzące Linię Technologiczną) spełnia definicję Robota przemysłowego wraz z Oprzyrządowaniem, o którym mowa w art. 38eb ust. 3 ustawy CIT, a także czy Spółka może skorzystać z ulgi na robotyzację w stosunku do poszczególnych maszyn i urządzeń wchodzących w skład Linii
Ustalenie czy Spółka może skorzystać z ulgi na robotyzację w stosunku do poszczególnych maszyn i urządzeń wchodzących w skład Linii Technologicznej w zakresie odpisów amortyzacyjnych ponoszonych od 1 stycznia 2022 r.
Czy Linia składająca się z elementów opisanych w stanie faktycznym, spełnia definicję robota przemysłowego, w rozumieniu art. 38eb ust. 3 Ustawy CIT, - Czy wartość odpisów amortyzacyjnych od środka trwałego będącego Linią stanowi dla Spółki koszty uzyskania przychodów poniesione na robotyzację, o których mowa w art. 38eb ust. 2 pkt 1 Ustawy CIT, a w konsekwencji - czy na podstawie art. 38eb ust.
Opodatkowanie przychodów z robót budowlanych związanych z budową budynków/lokali sklasyfikowanych w Sekcji F, Dziale 41, wg PKWiU 41.00.11.0, PKWiU 41.00.12. 5,5% stawką ryczałtu.
W zakresie możliwości odliczenia kosztów w ramach tzw. ulgi na robotyzację.
w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania kwoty stanowiącej 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w roku podatkowym na robotyzację, o których mowa w art. 38eb ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
W zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania kwoty stanowiącej 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w roku podatkowym na robotyzację, o których mowa w art. 38eb ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Odliczenie od podstawy opodatkowania 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w roku podatkowym na robotyzację, o których mowa w art. 38eb ustawy o CIT.
Do świadczeń budowlanych stanowiących „Roboty ogólnobudowlane związane z budową przesyłowych linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych”, wskazanych w poz. 11 Załącznika nr 14 do ustawy w stanie prawnym obowiązującym do 31 października 2019 r., zastosowanie ma art. 17 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 17 ust. 1h ustawy (w stanie prawnym obowiązującym do 31 października 2019 r.). Natomiast świadczenia
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi na zabytki (art. 26hb ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Czy opisane w stanie faktycznym Roboty spełniają definicję robota przemysłowego, o którym mowa w art. 38eb ust. 3 ustawy o CIT
W zakresie możliwości odliczenia kosztów w ramach tzw. ulgi na robotyzację.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży lokali mieszkalnych 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Czy prowadzenie opisanych prac rozbiórkowych na terytorium Litwy spowoduje powstanie zakładu Wnioskodawcy na Litwie? Na jakich zasadach Wnioskodawca powinien opodatkować dochody uzyskiwane na terytorium Litwy, jeśli: - w 2020 r. opodatkowywał dochody z działalności gospodarczej na zasadach ogólnych, - w 2021 r. opodatkowuje dochody z działalności na zasadach określonych w art. 30c updof (podatkiem
Podatek od towarów i usług w zakresie stosowania stawki podatku przy usługach budowlano - montażowych trwałej zabudowy meblowej.
Lokal mieszkalny, który zamierza nabyć Wnioskodawca, służyć będzie czynnościom opodatkowanym zatem Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu ww. mieszkania oraz od wydatków poniesionych na towary i usługi wykorzystane w celu jego wykończenia i wyposażenia.
Lokal mieszkalny, który nabył Wnioskodawca, służyć będzie czynnościom opodatkowanym, zatem Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturze dotyczącej zakupu ww. mieszkania oraz z faktur dotyczących zakupu paneli podłogowych, glazury, terakoty, wanny, umywalki, sedesu, kranów, drzwi wewnętrznych.
Stawka podatku - montaż drzwi przesuwnych na prowadnicach między pomieszczeniami (zazwyczaj pomiędzy garderobą a pokojem sąsiadującym).