Dłużnik faktycznie zaprzestał prowadzenia działalności, tzn. wykonywania czynności opodatkowanych, a świadczy o tym opodatkowanie tzw. remanentu likwidacyjnego (końcowego). W sytuacji zatem Dłużnika (który nie jest już podatnikiem VAT) będącego osobą fizyczną, po zaprzestaniu działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu), która na gruncie stanu niniejszej sprawy nie była podejmowana
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT budynku użytkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na remont tego budynku.
Obowiązek sporządzenia spisu z natury w przypadku likwidacji spółki cywilnej, ustalenie podstawy opodatkowania w przypadku, gdy transakcja dotyczy dostawy Nieruchomości częściowo opodatkowanej podatkiem VAT, a częściowo korzystającej ze zwolnienia od podatku, oraz prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy wszystkich budynków i budowli znajdujących się na
uwzględnienie w spisie z natury portalu internetowego oraz dokonaniu rozliczenia podatku VAT od wartości portalu
zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług VAT syndyka masy upadłości z tyt. czynności likwidacyjnych masy upadłości zmarłego przedsiębiorcy
Obowiązek wyceny lokalu wraz z wyposażeniem na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z wydatkami ponoszonymi na wybudowanie i modernizację budynków.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT czynności przekazania budynków wspólnikowi Spółki w związku z jej rozwiązaniem (likwidacją).
Podatnik nie ma obowiązku korekty VAT odliczonego w związku z zaniechaniem inwestycji, w przypadku gdy inwestycja ta zostanie ujęta w remanencie likwidacyjnym i opodatkowana VAT. Prawidłowość takiego stanowiska potwierdził Dyrektor KIS w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Zwolnienie od podatku wykazanego w remanencie likwidacyjnym lokalu użytkowego i miejsca postojowego
W zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT przekazania przedsiębiorstwa spółki komandytowej na rzecz wspólnika w związku z jej likwidacją jako zbycie przedsiębiorstwa na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, braku obowiązku zapłaty podatku VAT od remanentu likwidacyjnego po przekazaniu przedsiębiorstwa spółki komandytowej na rzecz wspólnika w związku z jej likwidacją w trybie art. 14 ust. 1
Jakie skutki podatkowe powoduje likwidacja pozarolniczej działalności gospodarczej, czy należy zapłacić podatek od remanentu końcowego?
Wyłączenie z opodatkowania przekazania komandytariuszowi majątku Spółki w związku z jej likwidacją, braku jego uwzględnienia w spisie z natury oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Brak obowiązku wykazania w remanencie likwidacyjnym budynku wraz z nakładami inwestycyjnymi.
Sposób dokonania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 w związku z likwidacją działalności.
w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania nieruchomości na rzecz wspólników likwidowanej/rozwiązanej spółki komandytowej oraz opodatkowania i wykazania nieruchomości gruntowej w spisie z natury w przypadku rozwiązania spółki komandytowej
Obowiązek sporządzenia spisu z natury, o którym mowa w art. 14 ustawy o VAT w związku z zaprzestaniem wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu oraz sposób jego opodatkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przekazanego majątku za przedsiębiorstwo, uwzględnienia jego w spisie z natury oraz korekty podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT czynności przekazania budynków wspólnikowi Spółki w związku z jej rozwiązaniem (likwidacją).
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z wydatkami ponoszonymi na wybudowanie i modernizację budynków.
Czy w związku ze sprzedażą towaru wykazanego w remanencie likwidacyjnym - po dniu likwidacji działalności gospodarczej opodatkowanej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - Wnioskodawca ma obowiązek opodatkować tę sprzedaż zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 3% od wartości sprzedaży, wpłacić ten podatek do urzędu skarbowego i wykazać tę sprzedaż w zeznaniu rocznym PIT-28?
Planowane przekazanie małżonkowi w drodze darowizny firmy Wnioskodawczyni z towarem, majątkiem trwałym i majątkiem obrotowym należy uznać za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.