Czy wartość niespłaconych zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych umów pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.
Biorąc pod uwagę treść art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT, ta część zwrotu wydatków na składkę ubezpieczeniową otrzymana od korzystającego, która nie jest kosztem uzyskania przychodów Spółki, nie stanowi Państwa przychodu. Przychodem zaś jest ta część kwoty, która stanowi zwrot kosztów składki ubezpieczeniowej zaliczony do kosztów podatkowych z uwzględnieniem limitu określonego w art. 16 ust. 1 pkt
Ustalenie, czy pozostała kwota pożyczki po likwidacji stanowi przychód.
Wartość niespłaconego i nieprzedawnionego zobowiązania, który pozostanie w Spółce na dzień zakończenia jej likwidacji i wykreślenia z rejestru przedsiębiorców KRS, nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego, podlegającego opodatkowaniu CIT.
Wartość niespłaconych pożyczek wraz z naliczonymi odsetkami, w przypadku gdy nie zostaną one spłacone w trakcie postępowania likwidacyjnego Spółki i w związku z tym będą stanowiły niespłacone zobowiązania Spółki na dzień zakończenia postępowania likwidacyjnego i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, nie będą stanowiły dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu
Ustalenie, czy wartość niespłaconych i nieprzedawnionych zobowiązań, które pozostaną w Spółce na dzień wykreślenia z KRS, będą stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w spadku i w dziale spadku.
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania w wysokości wartości niespłaconych zobowiązań.
Spółka z o.o. X jest 100% udziałowcem spółki z o.o. Y będącej udziałowcem likwidowanej spółki z o.o. Z. Spółka Y otrzyma część majątku spółki Z po potrąceniu 19% podatku dochodowego. Czy w razie likwidacji spółki Y majątek tej spółki przypadający na majątek otrzymany w związku z likwidacją spółki Z będzie ponownie opodatkowany?
Czy wartość niespłaconych zobowiązań wynikających z umowy pożyczki wobec pożyczkodawcy, pozostających u Wnioskodawcy na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy, powodujący powstanie obowiązku w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
W zakresie ustalenia, czy: - uruchomienie gwarancji i otrzymanie przez Spółkę od BGK gwarantowanych kwot należy uznać za formę uregulowania należności Spółki z tytułu zabezpieczanych umów leasingu lub formę wypłaty odszkodowania jeśli następuje po rozwiązaniu umów leasingu, które powinno skutkować rozpoznaniem przez Spółkę (jako finansującego) analogicznych skutków podatkowych na gruncie Ustawy o CIT
Powstanie przychodu podatkowego z tytułu wydania Wnioskodawcy przez spółkę komandytową majątku likwidacyjnego w postaci środków pieniężnych oraz innych składników majątku w tym prawa własności Znaków, wierzytelności wekslowych z tytułu wystawionych przez Wnioskodawcę oprocentowanych weksli własnych w części kapitałowej i odsetkowej.
Czy wartość niespłaconych i nieprzedawnionych Zobowiązań na dzień likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 lub art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Przeniesienie na rzecz Wspólników wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek po zakończeniu postępowania likwidacyjnego spowoduje powstanie przychodu po stronie Wnioskodawcy; - przychód z tytułu przeniesienia na rzecz Wspólników wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek powinien być równy wartości rynkowej wierzytelności wraz z odsetkami obliczonymi na dzień dokonania podziału, nie wyższej jednak
Zorganizowana część przedsiębiorstwa oraz przychód uzyskiwany w ramach umowy leasingu.
W zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 28 updof do przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości rolnej i leśnej.
Możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w przypadku wydatkowania środków z tej sprzedaży na spłatę pożyczki udzielonej przez prokuraturę regionalną.
w zakresie ustalenia czy wartość niespłaconych i nieprzedawnionych zobowiązań (kapitału pożyczki, naliczonych odsetek oraz zobowiązań handlowych), które pozostaną w Spółce na dzień zakończenia jej likwidacji i wykreślenia jej z rejestru przedsiębiorców będą stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.