W zakresie ustalenia czy całość czynszu (wraz z kredytem) korzysta ze zwolnień z opodatkowania w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy w przypadku zwrotu kwoty partycypacji uczestnikowi w związku z rezygnacją z nabycia lokalu lub przy przejściu z umowy najmu z opcją dojścia do własności na zwykły najem.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego a celów mieszkaniowych.
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku od zwaloryzowanej kwoty partycypacji?
Czy występuje obowiązek zapłaty podatku w związku z otrzymaniem zwrotu kwoty partycypacji 29 510 zł oraz 20 000 zł?
Brak opodatkowania otrzymywanych od Gminy partycypacji zwrotnych w kosztach budowy lokali.
Czy otrzymane w przyszłości na podstawie art. 29 ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego partycypacje bezzwrotne w kosztach budowy lokali mieszkalnych od gminy będą stanowiły przychód podatkowy dla Spółki?
1. Czy TBS decydując się na sprzedaż mieszkań dotychczasowym najemcom (po kilku latach) uzyska dochód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? :2. Jak, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, należy wykazać partycypacje wpłacone przez najemców? Czy w momencie wpłaty, partycypacje będą dochodem zwolnionym z opodatkowania? - dla mieszkań z możliwością wykupu przez najemcę
Kwota partycypacji nie stanowi wynagrodzenia z tytułu świadczenia usługi lub dostawy towaru w sytuacji gdy nie będzie ona zaliczona na poczet przyszłej dostawy lokalu na rzecz wpłacającego oraz w zakresie uznania czynności sprzedaży lokalu mieszkalnego za czynność podlegającą opodatkowaniu tym podatkiem.
Czy w związku z opodatkowaniem dochodów uzyskanych z lokat terminowych, dotyczących lokowania środków finansowych (partycypacji i kaucji) wpłacających przez partycypantów i najemców, Wnioskodawca może uznać za koszt podatkowy uzyskania przychodu kwotę waloryzacji różnicy pomiędzy wysokością wpłaconej przez najemcę partycypacji i kaucji, a wysokością jej wypłaty po rozwiązaniu umowy najmu?
Czy kwota uzyskana ze sprzedaży mieszkania nabytego w drodze spadku i wpłacona na poczet umów zawartych z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. jest wydatkiem na cele mieszkaniowe w świetle art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegającym zwolnieniu z opodatkowania w PIT - 39?
Opodatkowanie kwoty partycypacji osoby fizycznej w kosztach budowy lokalu mieszkalnego.
Opodatkowanie kwoty partycypacji osoby fizycznej w kosztach budowy lokalu mieszkalnego.
Zbycie prawa do lokalu mieszkalnego będącego w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego na rzecz osób trzecich jest źródłem przychodu z praw majątkowych, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 7 w związku z art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, co oznacza, że dochód uzyskany ze zbycia takiego prawa majątkowego podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych wynikających z art. 27 ust.
Opodatkowanie kwot partycypacyjnych wnoszonych przez nowych partycypantów.
Opodatkowanie wpłat z tytułu partycypacji zwrotnej w kosztach budowy mieszkań.
Pytanie podatnika dotyczy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych kwot partycypacji uzyskanych przez Spółkę, jest nieprawidłowe
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów usług w świetle ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, partycypacja osób fizycznych w kosztach budowy lokali mieszkalnych, których po wybudowaniu będą najemcami?