Możliwość zwolnienia z opodatkowania organizacji OPP w sytuacji różnych form lokowania środków pieniężnych.
Czy opisane wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w związku zawarciem umowy współpracy z Fundacją, stanowić będą koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Darowizna przekazana na rzecz stowarzyszenia kultury fizycznej może być odliczona (w ramach 10% limitu) od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
W związku z epidemią COVID-19 pojawiła się konieczność udzielenia przedsiębiorcom wsparcia niezbędnego dla utrzymania i kontynuacji prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Jednym z aktów prawnych służących temu celowi jest ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Wprowadza ona również pakiet zmian w dotychczasowych rozwiązaniach tarczy
Obowiązek opodatkowania czynności polegającej na otrzymaniu darowizny w sytuacji gdy z umowy lub regulaminu wynika obowiązek do umieszczenia logo na przedmiotach otrzymanych od podmiotów będących organizacjami pożytku publicznego lub do poinformowania o zostaniu obdarowanym przez darczyńcę w inny sposób.
Czy przekazanie darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy usługi najmu lokali użytkowych oraz powierzchni reklamowych korzystają ze zwolnienia wyrażonego w art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, jeżeli są świadczone przez organizację pożytku publicznego.
Czy równowartość poniesionych przez Fundację kosztów świadczenia na rzecz konkretnej osoby fizycznej, w postaci zakupu drogiej protezy, sfinansowania operacji, zakupu leków podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, jeżeli tak to w jaki sposób darowizna powinna być rozliczona z Urzędem Skarbowym oraz w oparciu o jakie deklaracje ?