w zakresie ustalenia momentu utraty przez Wnioskodawcę prawa do obliczania zaliczki wg stawki 9%, skutków utraty statusu "małego podatnika" w trakcie roku i możliwości stosowania dwóch stawek podatkowych.
Przy obliczaniu powierzchni użytkowej lokalu i budynku na potrzeby ustalenia limitów, o których mowa w art. 41 ust. 12b ustawy, celem skorzystania z obniżonej stawki podatku VAT, Wnioskodawca winien do wyliczenia powierzchni użytkowych zastosować definicję zawartą w art. 4 ust. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. W związku z powyższym, w przedmiotowej sprawie, stanowisko Wnioskodawcy, stanowiące
Stosowanie definicji powierzchni użytkowej oraz sposób jej wyliczania. Opodatkowanie zaliczki otrzymanej przed i po 1 stycznia 2011r. w związku z dostawą lokali i domów mieszkalnych.
Wątpliwość podatnika budzi kwestia zastosowania prawidłowej stawki podatku od towarów i usług, w stosunku do pobranych wcześniej zaliczek, w sytuacji zmiany stawki tegoż podatku. Wnioskodawca wskazuje, iż obecnie dostawa budynku mieszkalnego opodatkowana jest stawką w wysokości 7%. Jednakże, wg aktualnego stanu prawnego od dnia 01.01.2008r. na wskazane czynności dostawy obowiązywać będzie stawka podatku
Jaką stawką VAT powinny być opodatkowane wpłaty zaliczak na poczet sprzedaży lokalu mieszkalnego przez nowych klientów zgodnie z opisanym stanem faktycznym. Czy sprzedaż ta jest sprzedażą zwolnioną zgodnie z art. 43 ust 1 pkt 10 ?