Interpretacje

Interpretacja
25.11.2022 Podatki

W zakresie: - sposobu dokonania odpisów amortyzacyjnych oddanej do korzystania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem cumowania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot uiszczanych z tytułu rat leasingowych przy wariancie umowy leasingu finansowego; - możliwości zaliczenia do kosztów

Interpretacja
30.09.2019 Podatki

Brak zastosowania ograniczenia z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT w odniesieniu do poszczególnych Usług IT oraz kosztów zarządu i ogólnych kosztów administracyjnych (w tym dotyczących księgowości i analiz finansowych) przypisywanych przez Wnioskodawcę do Oddziału zarówno przed 1 stycznia 2019 r. jak i po tej dacie.

Interpretacja
19.10.2016 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, można zaliczyć wydatki związane z uiszczaniem wynikających z umowy leasingowej opłat, w tym opłaty wstępnej, opłaty administracyjnej, miesięcznych rat leasingowych oraz opłaty związanej z wykupem przedmiotu leasingu? Czy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności

Interpretacja
04.12.2014 Podatki

w zakresie określenia obowiązku opodatkowania zwrotu opłat administracyjnych przez leasingobiorców/najemców na rzecz Wnioskodawcy.

Interpretacja
05.08.2013 Podatki

Czy opłata administracyjna - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu proporcjonalnie do długości trwania okresu umowy (liczby rat), czy powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)

Interpretacja
26.09.2012 Podatki

Czy w przypadku wyżej wymienionej umowy leasingu wstępną opłatę leasingową oraz jednorazową opłatę administracyjną można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów korzystającego w dniu poniesienia wydatku, czy też wymienione wyżej opłaty należy rozliczać w czasie, proporcjonalnie do okresu trwania umowy?

Interpretacja
24.08.2012 Podatki

Czy opłata administracyjna stanowi koszt podatkowy okresu bieżącego?Czy wstępna opłata leasingowa stanowi koszt okresu bieżącego?

Interpretacja
12.06.2012 Podatki

1. Czy opłata administracyjna stanowi koszt podatkowy okresu bieżącego? 2. Czy wstępna opłata leasingowa stanowi koszt okresu bieżącego?

Interpretacja
05.04.2012 Podatki

Opłata wstępna i administracyjna powinna zostać rozliczona w czasie i stanowić koszt uzyskania przychodów rozliczany w czasie trwania umowy leasingu, tj. przez okres 60 miesięcznych rat. W taki też sposób postąpiono w przedmiotowej sprawie zaliczając podatkowo opłatę wstępną i administracyjną do kosztów proporcjonalnie przez czas trwania umowy leasingu.

Interpretacja
16.11.2010 Podatki

Czy opłata administracyjna oraz wstępna opłata leasingowa mogą, jako koszty w podatku dochodowym od osób prawnych, być zaksięgowane jednorazowo w momencie poniesienia, czy też powinny być rozliczone proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingu?

Interpretacja
03.06.2009 Podatki

Czy opłaty leasingu można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w miesiącu grudniu 2008 r. (dot. opłaty wstępne leasingowe)?

Interpretacja
03.06.2008 Podatki

Czy opłata administracyjna i opłata wstępna może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo z chwilą zapłaty?

Interpretacja
11.04.2005 Podatki

Czy czynności urzędowe ujęte w grupie PKWiU ex 75 "Usługi w zakresie administracji publicznej.." - licencje na wykonywanie transportu drogowego osób i rzeczy, za które pobierane są opłaty, podlegają ustawie z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
11.04.2005 Podatki

Czy czynności urzędowe ujęte w grupie PKWiU ex 75 "Usługi w zakresie administracji publicznej.." - wydawanie legitymacji instruktora jazdy, za które pobierane są opłaty, podlegają ustawie z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
14.12.2004 Podatki

Czy opłaty inicjalne (jednorazowa opłata administracyjna oraz opłata wstępna) płatne przy zawarciu umowy leasingu należy uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów jednorazowo w momencie ich poniesienia, czy też należy je uwzględniać w kosztach uzyskania przychodów stosownie do rzeczywistego trwania umowy?