Korekta podatku VAT naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie środków trwałych w przypadku ich likwidacji oraz odliczenie pełnej kwoty podatku VAT naliczonego.
Uznanie, że Planowana Transakcja będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT; dostawa Nieruchomości będzie zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10, z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia i opodatkowania tej dostawy oraz uznania, że Kupujący będzie uprawniony do obniżenia kwoty podatku
Przy kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, Wnioskodawca winien uwzględnić obrót z tytułu sprzedaży aktywów będących uprzednio przedmiotem umów leasingu operacyjnego. Sprzedaż poleasingowych środków trwałych stanowi naturalny, regularny i trwały element działalności gospodarczej Spółki, ponieważ sprzedażą taką kończy się (lub ma się zakończyć)
Podleganie opodatkowaniu transakcji dokonywanych pomiędzy Dostawcą a Wnioskodawcą oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Dostawcę dotyczących transakcji zrealizowanych przy użyciu kart paliwowych.
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego określonego w otrzymywanych fakturach dokumentujących ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki inwestycyjne związane z realizacją projektu z uwzględnieniem postanowień art. 86 ust. 2a-2b.
W przypadku sprzedaży nowych lokali mieszkalnych i lokali użytkowych, powstałych w wyniku podziału, (wydzielenia, wyodrębnienia) w istniejącym Budynku (traktowanych jako towar handlowy), nie mamy do czynienia z czynnością zdefiniowaną w art. 2 pkt 14 ustawy o VAT. Zbycie tych lokali, które powstały w wyniku podziału istniejącej w Budynku powierzchni, nie jest zatem automatycznie czynnością wykonaną
Sposób opodatkowania usług najmu lokali na cele turystyczne oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem lokali, ich wykończeniem, umeblowaniem i wyposażeniem.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od dokonanych zakupów dotyczących remontów i modernizacji wynajętej infrastruktury.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowany przelew całości praw i obowiązków wynikających z Umów Leasingu na rzecz B stanowić będzie dla Spółki odpłatne świadczenie usług; w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności oraz w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury dokumentującej zawarcie umowy Cesji.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym oddanie przez Finansującego środków trwałych do odpłatnego korzystania na rzecz Spółki na podstawie Umowy zawierającej Opcję wykupu będzie stanowiło dostawę towarów w rozumieniu przepisów ustawy oraz stwierdzenia, czy po otrzymaniu od Finansującego faktury potwierdzającej dokonanie dostawy Spółce
w zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT do sprzedaży lokalu mieszkalnego jako towaru handlowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na remont tego lokalu
Podatek od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania inwestycji wodno-kanalizacyjnej i drogowej oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na budowę inwestycji wodno-kanalizacyjnej oraz drogi.
stawka podatku przy odsprzedaży mediów najemcom lokali użytkowych, prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia mediów odsprzedawanych najemcom lokali użytkowych
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia, czy aby skorzystać z prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy towarów i usług otrzymanych przez Wnioskodawcę w miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień 2017 r., Zainteresowany powinien skorygować zgłoszenie rejestracyjne VAT-R wskazując w nim faktyczną datę rozpoczęcia działalności, tj. 1 czerwca 2017 r. i okres, za jaki
Opodatkowanie wynajmu lokalu mieszkalnego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupów związanych z przystosowaniem ww. lokalu mieszkalnego do przyjęcia pierwszych najemców (tj. łóżek, materacy i innego drobnego wyposażenia służącego podstawowym potrzebom mieszkalnym).
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego, od zakupu lokalu użytkowego, który będzie przedmiotem czynności opodatkowanych.
zwolnienia od podatku czynności wniesienia aportem mieszkania do Spółki komandytowej oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia i zastosowania stawki 8% VAT, - konieczności dokonania przez Wnioskodawcę korekty odliczonego podatku naliczonego w sytuacji gdy: a) aport mieszkania do Spółki będzie opodatkowany podatkiem VAT, b) aport mieszkania do Spółki będzie zwolniony od podatku, - możliwości odliczenia
W zakresie opodatkowania wniesienia Nieruchomości 2 w formie aportu do Spółki i konieczności udokumentowania aportu fakturą VAT, zwolnienia od podatku wniesienia Nieruchomości 2 w formie aportu do Spółki, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Spółkę z tytułu otrzymanego aportu.
sprzedaż lokalu mieszkalnego, korekta podatku naliczonego oraz opodatkowanie oprocentowania należnego Wnioskodawcy w związku z odroczeniem terminu płatności,
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia lokalu, korekta.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia mediów odsprzedawanych dzierżawcom/najemcom lokali użytkowych.
Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.