Ustalenie czy egzekucyjna sprzedaż działki będzie zwolniona na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT oraz nr 2 będzie zwolniona na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji.
Transakcja sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości tj. lokalu wraz z udziałem w gruncie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy.
Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży nieruchomości w drodze egzekucji komorniczej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do licytacyjnej sprzedaży działek nr 1/3, 1/4, 1/6, 1/7, 1/1 i 1/2 należących do dłużnika.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży licytacyjnej działek.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla oddania 1/4 części działki w użytkowanie wieczyste na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży zabudowanej budynkiem gospodarczym działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania
Zwolnienia od podatku VAT zbycia lokali mieszkalnych i garażowych, określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT naliczonego.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Transakcja sprzedaży licytacyjnej nieruchomości, tj. działki nr 1 zabudowanej trzema budynkami, nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku, lecz będzie podlegała opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT.
Skoro nieruchomość zabudowana budynkiem jest wykorzystywana przez Dłużniczkę do prowadzonej przez Nią działalności, to należy stwierdzić, że to Ona w sensie ekonomicznym jest właścicielem tej nieruchomości i to Ona dokona w efekcie dostawy nieruchomości – przeniesienia prawa do rozporządzania nią jak właściciel. Stan własnościowy sprzedawanej nieruchomości, czy też uprawnienia do rozporządzania nieruchomością
Opodatkowanie dostawy udziału nieruchomości w trybie licytacji komorniczej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy: • działki , na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, • działki zabudowanej naniesieniami budowlanymi, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy, zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją Programu.
Określenie źródła przychodu w związku ze sprzedażą nieruchomości lokalowych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości – działki zabudowanej i działki niezabudowanej, w trybie licytacji komorniczej.
Zwolnienie od podatku czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego Małżonka. Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego VAT od nabycia Nieruchomości po wycofaniu Nieruchomości do majątku prywatnego Małżonka na podstawie ustanowienia rozdzielności z częściowym podziałem majątku.
Sposób opodatkowania zbycia działek 1 i 2 w trybie licytacji komorniczej.
Sprzedaż działki nr 1/1 stanowiącej nieruchomość zabudowaną będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, ale nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2, pkt 10 i pkt 10a ustawy w zw. z art. 43 ust. 21 ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży nieruchomości na mocy art. 43 ust. 1 pkt. 10 Ustawy VAT.