Skutki podatkowe zakupu pierwszego mieszkania w sytuacji wcześniejszego posiadania udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności.
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności.
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności.
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności.
Nienastępujące w wykonaniu działalności gospodarczej odpłatne zbycie w 2023 r. lokalu mieszkalnego o powierzchni 64,10 m2., nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Podstawa opodatkowania wynosi zero, gdyż wartość 1/2 części nieruchomości lokalowej, nabyta w drodze zniesienia współwłasności, powinna być pomniejszona o 1/2 kwoty hipoteki.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku, działu spadku i zniesienia współwłasności, pierwotnie nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego spadkodawcy i współwłaściciela, której udział nie trafił do masy spadkowej i działu spadku.
Nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze spadku i darowizny w sytuacji zniesienia współwłasności i ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego.
Nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości (lokalu mieszkalnego) obciążonej hipoteką
W przedmiotowej sprawie, jak wskazał Wnioskodawca, wartość otrzymanych nieruchomości w wyniku zniesienia współwłasności nie przekroczyła wartości udziału jaki przysługiwał mu przed zniesieniem współwłasności. Za moment nabycia przez Wnioskodawcę lokali mieszkalnych C i D uznać więc należy otrzymanie przez Wnioskodawcę darowizny, tj. 31 stycznia 2013 r. W związku z powyższym, sprzedaż ww. lokalu mieszkalnego
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku ze zniesieniem współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.
W zakresie zasad ustalenia przychodu podlegającego opodatkowaniu i możliwości skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w przypadku przeznaczenia kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości na wydatki na remont lokalu mieszkalnego, w którym obecnie mieszka Wnioskodawca i spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tego lokalu.
Czy likwidacja spółki cywilnej, podział jej majątku i zniesienie współwłasności nieruchomości spowoduje obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych ?
Czy w związku z nabyciem w drodze nieodpłatnego zniesienia współwłasności przez Wnioskodawcę wynoszącego 1/2 części we współwłasności nieruchomości (lokalu mieszkalnego), przez co staje się on jedynym właścicielem powinien zostać pobrany podatek od spadków i darowizn, jeżeli tak to w jakiej wysokości.?
W przypadku nabycia nieruchomości obciążonej hipoteką, jak w niniejszej sprawie, obciążenie to stanowi ciężar w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. W konsekwencji, wartość nieruchomości powinna być pomniejszona o kwotę wierzytelności zabezpieczonej hipoteką. A zatem, opierając się na twierdzeniu Wnioskodawczyni, iż hipoteka przewyższa wartość nieruchomości, obowiązek podatkowy