Interpretacje

Interpretacja
02.02.2021 Podatki

w zakresie ustalenia: -czy wydatki poniesione przez Podmiot Przejmowany na nabycie usług, do których stosuje się limit z art. 15e ust. 1 i ust. 12 ustawy o CIT i zaliczone do kosztów podatkowych Podmiotu Przejmowanego do dnia połączenia, mogą w pełni stanowić koszt podatkowy w deklaracji CIT-8 Wnioskodawcy za rok podatkowy, w którym doszło do połączenia, -czy limit 3 mln zł z art. 15e ust. 12 ustawy

Interpretacja
11.03.2019 Podatki

Ustalenie czy w związku z przejęciem spółek zależnych Wnioskodawca przejął limit tych spółek wynikający z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
27.01.2017 Podatki

1. Czy w przypadku cesji praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu ocena spełnienia przez umowę warunków określonych w art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych winna być dokonywana według stanu na dzień zawierania umowy leasingu z pierwszym korzystającym? 2. Czy Wnioskodawca będzie mógł wykupić przedmiot leasingu po cenie wykupu przewidzianej w umowie leasingu bez deklarowania

Interpretacja
19.11.2015 Podatki

Czy po dacie Przekształcenia I umowy leasingu zawarte przez Przedsiębiorstwo powinny podlegać ponownej ocenie pod kątem spełniania wymogów uznania za tzw. leasing operacyjny lub leasing finansowy w rozumieniu updop? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
09.07.2015 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązków małżonka związanych z zakończeniem ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej w przypadku śmierci osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą.

Interpretacja
31.10.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów pełnej wartości odpisów amortyzacyjnych.

Interpretacja
10.10.2014 Podatki

Czy Spółka prawidłowo zakwalifikowała przejęte umowy leasingu i rozpoznała koszty nabycia składników majątku, które podatkowo potraktowane zostały jako najmowane?

Interpretacja
16.04.2014 Podatki

Sposób dokonania rozliczenia (deklaracji VAT-7) za grudzień 2013 r. przez Wnioskodawcę będącym następcą prawnym przekształconego samorządowego zakładu budżetowego.

Interpretacja
08.01.2014 Podatki

Wnioskodawca jako podmiot wstępujący we wszelkie prawa i obowiązki osoby prawnej dzielonej pozostające w związku z przydzielonymi mu w planie podziału, składnikami majątku, ma prawo do kontynuowania odliczeń z tytułu umów leasingu samochodów osobowych, zawartych przez Oddział spółki zagranicznej, w wysokości 60% kwoty podatku naliczonego od czynszu (raty) nie więcej niż 6.000 zł z uwzględnieniem kwot

Interpretacja
12.12.2013 Podatki

Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wynikającej ze złożonej przez Zakład Gospodarki Komunalnej deklaracji VAT-7 za miesiąc czerwiec 2013 r.

Interpretacja
13.09.2013 Podatki

Czy w sytuacji zaprzestania prowadzenia przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej pod firmą przedsiębiorcy X w związku z wniesieniem przez Zainteresowanego do spółki jawnej tego przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 KC oraz prowadzeniem działalności gospodarczej z innymi wspólnikami spółek cywilnych i uzyskiwaniem nadal przychodów z najmu poza działalnością gospodarczą, jedynym obowiązkiem Wnioskodawcy

Interpretacja
13.09.2013 Podatki

Czy wniesienie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 KC (aport) do spółki osobowej skutkować będzie u wnoszącego aport lub spółki do której aport będzie wnoszony powstaniem obowiązku podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług?

Interpretacja
23.07.2013 Podatki

Wystąpienie następstwa praw i obowiązków w związku z połączeniem jednostek budżetowych gminy, konsekwencje z tym związane w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego, obowiązku zapłaty podatku należnego oraz obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego z uwzględnieniem proporcji stosowanej przez włączone jednostki.

Interpretacja
25.06.2013 Podatki

1. Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie SSE na podstawie Zezwoleń (zwolnionej z podatku dochodowego od osób prawnych), Wnioskodawca może prowadzić wspólną ewidencję dla działalności prowadzonej na podstawie Zezwoleń (zwolnionej) oraz odrębną ewidencję dla działalności podlegającej opodatkowaniu

Interpretacja
19.06.2013 Podatki

Czy następuje ciągłość z punktu widzenia podatku VAT i czy tym samym jest możliwość przeniesienia kwoty do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy z deklaracji VAT 7 rubryka 65, ze spółki działającej do podmiotu gospodarczego powstałego w momencie darowania udziałów przez jednego ze wspólników drugiemu wspólnikowi?

Interpretacja
28.05.2013 Podatki

Czy Spółka, powstała z przekształcenia zakładu budżetowego na podstawie przepisów ustawy o gospodarce komunalnej, ma prawo, jako następca prawny zakładu budżetowego, do rozliczenia straty podatkowej tego zakładu budżetowego, na zasadach określonych w art. 7 ust. 5 ustawy CIT?

Interpretacja
16.05.2013 Podatki

1) Korekta podatku naliczonego w związku z przekazaniem gospodarstwa rolnego następcy 2) Czy po przekazaniu można się wyrejestrować? 3) Czy przekazanie ulega opodatkowaniu?

Interpretacja
29.03.2013 Podatki

Czy w związku z pełną sukcesją praw i obowiązków możliwe będzie w Spółce odliczanie strat w podatku dochodowym od osób prawnych z lat ubiegłych?

Interpretacja
29.03.2013 Podatki

W jaki sposób w przypadku przekształcenia samorządowego zakładu budżetowego w spółkę z o.o. należy określić wartość początkową środków trwałych samorządowego zakładu budżetowego, wnoszonych aportem do spółki z o.o., czy przyjąć w spółce wartości z wyceny, czy też wartości wynikające z ksiąg zakładu budżetowego, a może prowadzić oddzielne ewidencje na potrzeby podatkowe (ewidencja wynikająca z ksiąg

Interpretacja
29.03.2013 Podatki

Czy zasadne jest amortyzowanie podatkowe w Spółce przyjętych aportem środków trwałych po zlikwidowanym zakładzie budżetowym, sfinansowanych z przychodów własnych przekształconego zakładu budżetowego, w wartości wynikającej z ksiąg rachunkowych tego zakładu?

Interpretacja
21.03.2013 Podatki

Nieuznanie syndyka za podatnika z tytułu wykonywania czynności związanych z likwidacją masy upadłości zmarłego przedsiębiorcy oraz braku obowiązku sporządzenia spisu z natury i rozliczenia z tego tytułu podatku należnego.

Poprzednia Następna