naprawa
Interpretacja
16.02.2023 Podatki

Ustalenie, czy - wydatki ponoszone przez Spółkę przed 1 stycznia 2023 r. na naprawę szkody samochodu osobowego Spółki wykorzystywanego do celów działalności gospodarczej Spółki oraz dla prywatnych celów pracowników należy traktować jako tzw. ukrytą dywidendę albo wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, które należy opodatkować ryczałtem od dochodów spółek, - wydatki ponoszone przez Spółkę

Interpretacja
16.08.2022 Podatki

W przypadku naprawy bezgotówkowej samochodu używanego na podstawie umowy leasingu, odszkodowanie wypłacone właścicielowi pojazdu, nie stanowi przychodu leasingobiorcy.

Interpretacja
12.08.2022 Podatki

Limitowanie kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w ramach działalności na podstawie umowy leasingu i umowy najmu, a podnajmowanych kolejnym klientom.

Interpretacja
15.04.2021 Podatki

w zakresie ustalenia: - czy Spółka postępuje prawidłowo nie uznając za koszty uzyskania przychodów wydatków na naprawy do momentu otrzymania odszkodowania, a w momencie jego wpływu zaliczając w koszty podatkowe nadwyżkę wydatków na naprawy nad otrzymanym odszkodowaniem, oraz nie uznając otrzymanego odszkodowania, do wysokości poniesionych wydatków na naprawy nie zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
19.04.2019 Podatki

w zakresie ustalenia, czy ponoszone wydatki (w kwocie netto) z tytułu napraw samochodów w ramach likwidacji szkód, udokumentowane fakturami od Dostawców, będą mogły zostać przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
26.05.2017 Podatki

Możliwość zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodu z najmu kamienicy, w której mieszka Wnioskodawca.

Interpretacja
25.07.2016 Podatki

Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.

Interpretacja
29.12.2015 Podatki

Czy wydatki związane z eksploatacją (usługi naprawy oraz zakup części związanych z tą naprawą) wskazanych powyżej środków trwałych, wykorzystywanych jak to opisano w stanie faktycznym - do celów reklamy Spółki mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, i potraktowane jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami?

Interpretacja
27.01.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w związku z otrzymanym odszkodowaniem oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów naprawy powypadkowej autobusu nieobjętego dobrowolnych ubezpieczeniem.

Interpretacja
22.01.2015 Podatki

Samochody 2014. Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.

Interpretacja
09.01.2015 Podatki

Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.

Interpretacja
05.11.2014 Podatki

Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z naprawą pojazdów samochodowych oddanych do używania na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.

Interpretacja
04.02.2014 Podatki

Czy straty powstałe w wyniku likwidacji bądź napraw powypadkowych tramwajów i autobusów, o ile nie są objęte ubezpieczeniem dobrowolnym, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, a otrzymane odszkodowanie od ubezpieczyciela bądź pracownika (w sytuacji jego winy) powiększa przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w dacie jego otrzymania (wpływ środków do Spółki

Interpretacja
29.03.2012 Podatki

Wykonywane przez Wnioskodawcę usługi polegające na konserwacji lub naprawie elektronicznych systemów zabezpieczeń zainstalowanych :- w lokalach mieszkalnych oraz w kotłowni należącej do budynku wielorodzinnego opodatkowane będą obniżoną 8% stawką podatku VAT - w garażu podziemnym znajdującym się pod budynkiem mieszkalnym będą opodatkowane podstawową - 23% stawką podatku od towarów i usług.

Interpretacja
27.01.2012 Podatki

1) Czy spółka prawidłowo rozlicza koszty napraw i przeglądów własnego taboru kolejowego lub taboru kolejowego używanego na podstawie umowy leasingu finansowego przyjmując dla celów podatkowych zasady ujmowania w czasie kosztów uzyskania przychodu stosowane dla celów bilansowych, które zostały opisane w treści zapytania?2) Czy spółka prawidłowo rozlicza koszty napraw i przeglądów taboru kolejowego dzierżawionego

Interpretacja
24.01.2012 Podatki

Prawidłowość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących napraw i przeglądów taboru kolejowego dzierżawionego/używanego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.

Interpretacja
24.01.2012 Podatki

Prawidłowość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących przeglądów i napraw własnego taboru kolejowego lub taboru kolejowego używanego na podstawie umowy leasingu finansowego.

Interpretacja
20.11.2006 Podatki

Czy wydatki na 1) nabycie/wytworzenie udostępnianych kontrahentom-punktom handlowym materiałów point of sale (materiały wsparcia punktu sprzedaży przedmioty i urządzenia służące wyeksponowaniu i zareklamowaniu wyrobów Spółki, np. listwy napółkowe, bannery i szyldy reklamowe, plakaty, naklejki, standy, kasetony, maszyny, lodówki, automaty, meble, opatrzone logo), które pozostają własnością Spółki, w

Interpretacja
30.03.2005 Podatki

Czy leasingobiorca korzystający z samochodu, na którego wystawiono fakturę za naprawę powypadkową samochodu ma możliwości zaliczenia kosztów naprawy do kosztów uzyskania przychodu? Spółka użytkuje samochody na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Przedmiot leasingu jest własnością finansującego (leasingodawcy), który amortyzuje go.