Zastosowanie zwolnienia dla sprzedaży lokali mieszkalnych, zakupionych od osób fizycznych bądź od firm. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących koszty poniesione na ulepszenie stanowiące remont, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę, modernizację zakupionych lokali.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatek na zakup paneli fotowoltaicznych i/lub pompy ciepła w ramach modernizacji własnego budynku mieszkalnego.
Ustalenie czy dochód przeznaczony na wydatki niezwiązane z działalnością statutową (odpisy amortyzacyjne z tytułu zużycia środków trwałych – lokali mieszkalnych wykorzystanych do prowadzonej działalności gospodarczej) będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia zmodernizowanych środków trwałych
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na prace modernizacyjne i zakup wyposażenia lokali mieszkalnych.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
prawo do odliczenia części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - likwidacja indywidualnych źródeł ciepła
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokali wydzielonych po przebudowie Strychu na rzecz ostatecznych nabywców.
Zwolnienie od podatku sprzedaży Lokali w Kamienicy I i Kamienicy II oraz Budynku Fabrycznym, jak również sprzedaży Lokali powstałych w wyniku adaptacji poddaszy w budynkach Kamienica I oraz Kamienica II po przeprowadzeniu prac budowlanych oraz ustanowieniu ich samodzielności, a także opodatkowanie sprzedaży wyodrębnionych lokali w nowo wybudowanych budynkach oraz sprzedaży udziałów w garażu podziemnym
Wnioskodawca w 2015 r. zainwestował środki pozyskane z tytułu zbycia w 2014 r. udziału w nieruchomości na zmianę konstrukcji dachu i adaptację na cele mieszkalne poddasza, które w momencie poniesienia wydatku (jak również w ciągu dwóch lat, licząc od końca roku podatkowego w którym dokonano ww. sprzedaży) nie stanowiło własności/współwłasności Wnioskodawcy, zatem Wnioskodawca nie może skorzystać ze
Zwolnienie od podatku czynności wycofania budynków oraz lokali użytkowych i mieszkalnych do majątku osobistego wspólników Spółki oraz konieczności dokonania korekty podatku naliczonego w stosunku do wydatków poniesionych na ich zakup i modernizację.
możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na modernizację budynku na cele socjalne
Obowiązki płatnika w związku z udzieleniem dotacji na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych.
możliwości zaliczenia wydatków na zakup wyposażenia do kosztów uzyskania przychodów
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.:
w zakresie zaliczenia do wartości początkowej środka trwałego kosztów jego modernizacji, w tym kosztów demontażu rur osłonowych, jako nakładów inwestycyjnych na ulepszenie środka trwałego
Czy likwidacja zmodernizowanych środków trwałych w przypadku, gdy wyłącznie wartość modernizacji została zaliczona do wydatków inwestycyjnych (określonych w Zezwoleniu 1 bądź Zezwoleniu 2), po okresie 5 lat od dnia wprowadzenia do ewidencji środków trwałych, ale przed upływem 5 lat, licząc od dnia dokonania wydatków na modernizację tego składnika majątku, będzie skutkowała koniecznością odpowiedniego
Czy Wnioskodawczyni prawidłowo postępuje zaliczając koszty remontu do wartości początkowej wynajmowanej nieruchomości?
w zakresie kosztów uzyskania przychodów związanych z modernizacją budynku biurowego
VAT - w zakresie opodatkowania obniżoną stawką podatku od towarów i usług w wysokości 8% kompleksowej usługi polegającej na zaprojektowaniu, nabyciu, dopasowaniu i montażu elementów zabudowy kuchennej lub szaf wnękowych wykonywanej od 1 stycznia 2011 r. w budynkach i lokalach zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku w zakresie usług instalacji zewnętrznych rolet okiennych oraz zewnętrznych rolet drzwiowych oraz w zakresie usług instalacji markiz.
Czy ma Pani prawo do zastosowania przyspieszonej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% wartości lokalu mieszkalnego, które aktualnie wynajmuje?
Wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów dotyczących modernizacji budynku.