Przy nabyciu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego – na współwłasność z ciocią – nie mogła Pani skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 17 ustawy PCC. Jeden z kupujących (współwłaścicieli) – Pani ciocia – nie wypełniła bowiem warunków omawianego zwolnienia (posiada mieszkania). Zatem nie zostały spełnione przesłanki do zastosowania zwolnienia do opisanej czynności
Realizacja celu mieszkaniowego, jako przesłanki ulgi mieszkaniowej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w spadku po rodzicach i bracie.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w sytuacji wynajmowania zakupionego lokalu mieszkalnego po zamieszkaniu i zrealizowaniu własnych celów mieszkaniowych.
Dotyczy opodatkowania sprzedaży lokali po dokonanych ulepszeniach z przynależnym gruntem.
Brak uznania Wnioskodawcy za podatników podatku VAT z tytułu sprzedaży lokali mieszkalnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT - jako jednolite świadczenie dostawy lokalu wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych nieruchomości.
W przypadku nabycia mieszkania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich warunek określony w art. 21 ust. 27 ustawy o PIT - nie zostanie spełniony, ponieważ Zjednoczone Emiraty Arabskie nie są członkiem Unii Europejskiej, nie należą do Europejskiego Obszaru Gospodarczego ani też do Konfederacji Szwajcarskiej.
Skutki sprzedaży w kwietniu 2024 r. lokalu mieszkalnego wybudowanego na nieruchomości gruntowej zakupionej w 2017 r.
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych przebudowanych z lokalu niemieszkalnego.
Skutki podatkowe umorzenia części wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Opodatkowanie sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Zwolnienie od podatku dostawy mieszkania (towar handlowy) - art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Skutki podatkowe zakupu udziału w prawie własności nieruchomość przeznaczonej pod budowę budynku mieszkalnego.
Ustalenie w umowie ceny sprzedaży poniżej wartości rynkowej nieruchomości nie daje podstaw do kwestionowania treści czynności cywilnoprawnej, którą zawarły strony umowy sprzedaży. Ustalenie w umowie sprzedaży ceny jako elementu koniecznego dla zaistnienia stosunku obligacyjnego powoduje, że umowa sprzedaży nie może być uznana za umowę darowizny.
Zostanie zawarta umowa sprzedaży obejmująca udział współwłaścicielki w lokalu - sprzedaż ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Na kupującej będzie ciążył obowiązek podatkowy w tym podatku. Jeżeli ustalona przez współwłaścicielki wartość będzie stanowić wartość rynkową zbywanego udziału w nieruchomości w rozumieniu art. 6 ust. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Skutków podatkowych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w zamian za rentę i dożywotnie w nim zamieszkiwanie.
Sprzedaż udziału w lokalu mieszkalnym wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.