Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Dotychczas uzyskany przychód oraz przychód otrzymany w przyszłości z tytułu wynajmu lokali, ze względu na jego rozmiar, nie podlega u Wnioskodawcy opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%. Mając bowiem na uwadze zarobkowy, ciągły charakter prowadzonego najmu oraz jego rozmiar, należy stwierdzić, że podejmowane przez Wnioskodawcę czynności wypełniają przesłanki zawarte
Opodatkowanie lokalu otrzymanego w spadku wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy opłaty związane z użytkowaniem przedmiotu najmu, należne spółdzielni mieszkaniowej, ponoszone przez najemcę i wpłacane bezpośrednio na konto Wnioskodawcy, stanowią składniki przychodu z tego najmu, jeśli z umowy wynika, że najemca jest obowiązany do ich ponoszenia, a Wnioskodawca w jego imieniu przekazuje te opłaty na konto spółdzielni mieszkaniowej?
Wypłata odszkodowania i odsetek na rzecz Wnioskodawczyni na podstawie wyroku sądu, z tytułu nienależytego wykonania zobowiązania.
Dochód uzyskany ze sprzedaży lokalu niemieszkalnego o pow. 83,40 m2 wraz z udziałem w gruncie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym ze źródła jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie sprzedaży działki oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie lokalu użytkowego.
Czy odszkodowanie od gminy, które zostało przyznane wyrokiem sądowym na podstawie art. 18 ust. 5 ustawy o ochronie praw lokatorów () w związku z art. 417 oraz art. 361 i 363 Kodeksu cywilnego jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
w zakresie stawki podatku na wykonywanie usług instalacji centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, łącznie z dostawą kotłów centralnego ogrzewania z własnej produkcji, a także dostawą innych materiałów
Czy zniesienie współwłasności nieruchomości pomiędzy Wnioskodawczynią i osobą trzecią polegające na wymianie między nimi udziałów we współposiadanych nieruchomościach wraz z dopłatą wyrównującą udział spadkowy, w następstwie czego jedna nieruchomość przypadnie w całości Wnioskodawczyni, natomiast druga w całości osobie trzeciej stanowi dla Wnioskodawczyni przychód ze źródła, o którym mowa w art. 10
Zastosowanie preferencyjnej stawki podatku VAT dla usług zakwaterowania.
w zakresie opodatkowania 8% stawką podatku VAT dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej oraz prawem do wyłącznego korzystania z części nieruchomości wspólnej, w postaci podziemnych miejsc postojowych lub naziemnych miejsc postojowych:-w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego nr 1, -w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego nr 2.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat środków pieniężnych dokonywanych na otwarty lub zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Czy powołując się na art. 22 ust. 1 oraz art. 23 Ustawy o Podatku Dochodowym od Osób Fizycznych, kwotą podlegającą opodatkowaniu w sytuacji Wnioskodawcy powinna być różnica przychodu z tytułu otrzymanego odszkodowania i kosztów jego uzyskania?
Stawka podatku dla transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości.