Bezumowne korzystanie z nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i nie korzysta ze zwolnienia od tego podatku.
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu bezumownego korzystania z przedmiotu najmu, anulowanie faktur, skorygowanie faktur oraz deklaracji podatkowych, zwrot podatku, wystawienie not księgowych.
Opodatkowanie odsetek od pożyczki i odszkodowania za bezumowne korzystanie z mieszkania.
W zakresie skutków podatkowych w podatku VAT związanych z pobieraniem dodatkowych opłat (bezumowne korzystanie z lokalu, opłata za dokonanie szkody w lokalu, opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy, opłata za przywrócenie lokalu do stanu pierwotnego, opłata za dodatkowe klucze).
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT kwot rekompensaty z tytułu korzystania z lokali za lata 2006-2016 oraz bieżących kwot otrzymywanych rekompensat.
Opodatkowanie nabycia udziału w nieruchomości otrzymanego w zamian za zrzeczenie się wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
Moment powstania obowiązku podatkowego od depozytów wpłaconych przez Najemców nr 3-7 oraz opodatkowanie czynności bezumownego korzystania przez Najemców nr 1-3 z lokali użytkowych.
Opodatkowanie i dokumentowanie opłat, którymi Wnioskodawca obciąża korzystających: 1) w przypadku wypowiedzenia umowy leasingu, 2) w przypadku wyrażenia przez Spółkę zgody na wydłużenie terminu do wykupu przedmiotu leasingu, 3) w przypadku braku wykupu przedmiotu leasingu po wydłużeniu terminu do wykupu przedmiotu leasingu.
Otrzymane wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Do przychodu tego nie ma zastosowania wskazane przez Wnioskodawcę zwolnienie z opodatkowania określone w art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jak również zwolnienie
Kwestia możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów - w związku ze zbyciem lokalu użytkowego - spłat dokonanych przez Wnioskodawczynię na rzecz pozostałych współwłaścicieli lokalu z tytułu bezumownego korzystania z lokalu oraz z tytułu zniesienia współwłasności lokalu na jej rzecz.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania naliczonego odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu mieszkalnego wraz ze wszystkimi składnikami, na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT bezumownego korzystania z lokalu oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego
opodatkowanie podatkiem od towarów i usług kwoty rekompensaty z tytułu korzystania w latach ubiegłych z lokali w budynku (z wyłączeniem Gminy) ustalonej z współwłaścicielami w trybie ugodowym oraz kwoty rekompensaty z tytułu korzystania w latach ubiegłych z lokali w budynku (z wyłączeniem Gminy) naliczonej jednostronnie przez Gminę w sytuacji braku woli jej zapłaty przez współwłaścicieli
dokumentowanie bezumownego korzystania z gruntu stanowiącego ogródek
prawidłowe dokumentowanie odszkodowania za korzystanie z przedmiotu najmu (restauracja) bez tytułu prawnego oraz refakturowanie opłat za media
Czy od otrzymanej kwoty Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek dochodowy?
Uznanie, że czynność bezumownego korzystania z lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu i korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia, czy bezumowne korzystanie z lokalu, za które pobierana jest kara konwencjonalna stanowi usługę oraz obowiązku wystawienia faktury z tego tytułu.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości
opodatkowanie wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z lokalu i prawidłowe jego dokumentowanie
Brak prawa do odliczenia przez Wnioskodawcę w związku z bezumownym korzystaniem lokalu użytkowego.