Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Czy uzyskanie decyzji APA spowoduje obowiązek korekty rozliczeń CIT w zakresie, w jakim koszty usług objętych decyzją APA dotyczące 2018 roku zostały rozliczone przez Spółkę na podstawie art. 60 ust. 1 Ustawy nowelizującej w ramach zeznania podatkowego składanego za rok 2022 i 2023
Wnioskodawca nie może kosztów kwalifikowanych poniesionych przed rokiem, w którym zakończono projekt rozliczyć w korekcie zeznań podatkowych za lata poprzedzające ten rok.
Brak możliwości zaliczenia zwróconej bonifikaty do kosztów uzyskania przychodu, gdy dotyczy darowanego lokalu mieszkalnego. Jej uiszczenie nie stanowi powodu do składania korekty zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku 2021.
Sposób obliczenia wysokości zobowiązania podatkowego z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego, na zakup którego skorzystano ze zwolnienia dotyczącego celów mieszkaniowych, w tym kosztów uzyskania przychodu i korekty zeznania przy braku wydatkowania w okresie trzech lat na własne cele mieszkaniowe środków ze sprzedaży w 2020 r. tego lokalu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT, który został naliczony przy zakupie nieruchomości. Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT z faktur zaliczkowych na zakup nieruchomości, od których naliczony podatek VAT został wcześniej odliczony w oparciu o współczynnik proporcji, poprzez złożenie korekt odpowiednich deklaracji VAT, przy zakupie towarów i usług związanych z wykończeniem i wyposażeniem lokalu
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
Czy w związku z faktem, że w dniu 12 listopada 2014 r. Wnioskodawczyni nabyła do majątku osobistego nieruchomość za kwotę 90.000,00 a następnie wniosła ją do małżeńskiego majątku wspólnego, przez dokonanie darowizny na rzecz męża, ma prawo do wykazania w zeznaniu PIT-39 za 2015 r. faktycznych kosztów nabycia tj. kwoty 90.000,00 zł przy sprzedaży tej nieruchomości?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia ulgi prorodzinnej.
Czy okoliczności opisane powyżej uprawniają Spółkę do skorzystania w roku 2015 z odliczenia od podstawy opodatkowania na podstawie art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatków na nabycie nowych technologii, odnośnie wydatków poniesionych na zakup i wdrożenie licencji do oprogramowania X ujętych w wartości początkowej rozpoznanej przez Spółkę w roku 2015 wartości niematerialnej i prawnej
Czy w przedstawionym stanie faktycznym (po otrzymaniu właściwej opinii JN) Spółka spełnia wszystkie przesłanki niezbędne do zastosowania ulgi na nabycie nowych technologii, o której mowa w art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a zatem czy ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków na nabycie licencji na korzystanie z systemu I.E. wraz z kosztami wdrożenia, ujętych
Czy przy założeniu, że Spółka uzyska Pozytywne Opinie jednostki naukowej, Spółka może, w odniesieniu do lat podatkowych trwających od 1 stycznia 2008 r. do 31 marca 2014 r., na podstawie art. 75 § 1 w zw. z art. 75 § 2 pkt 1 lit. a oraz art. 75 § 3 Ordynacji podatkowej złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty wraz z korektą zeznania podatkowego i skorzystać z ulgi na nowe technologie, o której mowa w
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.
W zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii oraz możliwości dokonania korekty zeznań.
W zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii oraz możliwości dokonania korekty zeznań.
1. Czy Wnioskodawczyni miała prawo do skorzystania z ulgi odsetkowej? 2. Czy skorzystanie z dotychczas niewykorzystanej kwoty ulgi odsetkowej możliwe jest w drodze korekty złożonych przez Wnioskodawczynię za lata 2009 2010 r. zeznań rocznych?
Czy Wnioskodawca ma prawo ubiegać się o zwrot podatku dochodowego od osób fizycznych, jeżeli WAM bezpodstawnie pobrała zaliczkę na podatek dochodowy?
Czy Spółka postąpiła prawidłowo nie składając korekty zeznań podatkowych CIT za poszczególne lata, a otrzymany zwrot podatku od nieruchomości za 2006 rok ujmuje w miesiącu wpływu pieniędzy w przychodach (dochodach) zwolnionych, natomiast za 2007r. w przychodach (dochodach) opodatkowanych w części jakiej wcześniej były kosztem podatkowym, a w części jakiej dotyczą lokali mieszkalnych w przychodach
Czy Wnioskodawczyni może dokonać zwrotu ulgi odsetkowej (wraz odsetkami za zwłokę) z której korzystała z małżonkiem w latach 2004-2009, a następnie zakwalifikować wydatki na spłatę kredytu i odsetek jako objęte zwolnieniem przedmiotowym związanym z wydatkowaniem środków ze sprzedaży nieruchomości na cele mieszkaniowe?
Czy w latach ubiegłych i obecnie można zastosować do osiąganych przychodów z najmu, uznanego za wykonywany w ramach działalności gospodarczej, stawkę podatku liniowego w wysokości 19%, tak jak do pozostałej prowadzonej przez niego działalności gospodarczej?
stwierdzić należy, iż złożenie korekty deklaracji VAT-7 w przypadku obniżenia podatku należnego nieprawidłowo wykazanego w ewidencji i deklaracjach za dane okresy rozliczeniowe jest możliwe w ciągu 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Natomiast korekta zawyżonej stawki VAT w odniesieniu do sprzedanych wraz z lokalem miejsc postojowych, wykazanej w fakturach
w zakresie obowiązku sporządzenia deklaracji CIT-8 łącznie za okres od 01.01.2009 do 31.12.2009r