Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Brak obowiązku korekty podatku od opłaty oraz rat leasingowych w związku z rozwiązaniem umowy leasingu ciągnika siodłowego.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy planowanej sprzedaży lokali oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy oraz zobowiązanie do dokonania korekty podatku naliczonego w związku z zakupem lokali stosownie do art. 91 ust. 2-7 ustawy.
Zwolnienie od podatku czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego Małżonka. Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego VAT od nabycia Nieruchomości po wycofaniu Nieruchomości do majątku prywatnego Małżonka na podstawie ustanowienia rozdzielności z częściowym podziałem majątku.
Brak opodatkowania czynności wykonywanych na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii,sposób udokumentowania ww. czynności,skorygowanie wystawionych faktur.
Skutki podatkowe przekazania w darowiźnie lokalu mieszkalnego wycofanego z działalności gospodarczej.
Wykup samochodu na cele prywatne i przekazanie go w darowiźnie nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Brak konieczności korekty podatku naliczonego.
Korekta podatku VAT naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie środków trwałych w przypadku ich likwidacji oraz odliczenie pełnej kwoty podatku VAT naliczonego.
Opodatkowanie cesji umowy leasingu oraz korekta podatku naliczonego.
Skutki podatkowe przekazania samochodów na cele prywatne oraz prawa do korekty VAT odliczonego z faktur dokumentujących nabycie samochodów od leasingodawcy.
Objęcie lokalu użytkowego spisem z natury; obowiązek korekty podatku naliczonego.
Opodatkowanie darowizny nieruchomości – lokali oraz braku obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z ww. darowizną.
Skoro nie dojdzie do obniżenia podstawy opodatkowania, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zmniejszenia kwoty podatku naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 19a ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem lokali dokonanego przed dniem rejestracji, udokumentowanego fakturami, - Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży ww. lokali z jednoczesnym obowiązkiem dokonania 10-letniej korekty podatku naliczonego.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy lokali mieszkalnych i usługowych oraz - Obowiązek korekty odliczonego podatku VAT od wydatków poniesionych na zakup budynku oraz na prace adaptacyjne i remontowe lokali mieszkalnych i użytkowych, w związku ze zbyciem lokali przed upływem 10 lat.
Brak obowiązku korygowania VAT, o dotychczas odliczony podatek od towarów i usług z tytułu umów leasingu, które to umowy uległyby rozwiązaniu przed ich upływem.
Brak obowiązku korekty podatku naliczonego z faktury dokumentującej cenę sprzedaży samochodu oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego z faktur dokumentującej raty leasingowe.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego od rat leasingowych w przypadku zmiany sposobu wykorzystywania samochodu osobowego.
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży lokali. Korekta odliczonego podatku.
W zakresie: - zwolnienia od podatku przeniesienia Lokali z majątku PSC do majątku odrębnego Wspólników, - korekty podatku naliczonego w związku z przeniesieniem Lokali z majątku PSC do majątku odrębnego Wspólników, - początku biegu terminu korekty podatku naliczonego
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT budynku użytkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na remont tego budynku.
obowiązek dokonania korekt na podstawie art. 91 ust. 7a oraz art. 91 ust. 2 i 3 ustawy w związku z podjęciem decyzji o zmianie przeznaczenia nieruchomości
w zakresie prawa do odliczania 100% VAT od wydatków na raty leasingowe ponoszone na podstawie Umowy, w tym wydatki poniesione na czynsz inicjalny w okresie wykorzystywania pojazdu wyłącznie do celów prowadzenia działalności opodatkowanej oraz uznania, czy w przypadku zmiany sposobu wykorzystania pojazdu użytkowanego na podstawie Umowy, czyli z wykorzystania wyłącznie firmowego na wykorzystanie mieszane
Brak obowiązku dokonania korekty VAT w związku z darowizną nieruchomości