Interpretacja
15.11.2022 Podatki

Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z importem wózków widłowych.

Artykuł aktualny
08.09.2021 Podatki

7 września oraz 1 października 2021 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 2. W artykule omawiamy te zmiany oraz ich praktyczne skutki na konkretnych przykładach.

Artykuł
12.08.2019 Podatki

We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.

Interpretacja
26.06.2014 Podatki

Możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług oraz prawa do odliczenia podatku w związku z nabyciem sprzętu medycznego.

Interpretacja
06.02.2008 Podatki

Zasada opodatkowania dostawy maszyny, będącej przedmiotem umowy leasingu, dokonanej przez podmiot zagraniczny oraz prawo do uzyskania zwrotu bezpośredniego

Interpretacja
20.11.2006 Podatki

Czy zakup od uprawnionych podmiotów zagranicznych oprogramowania standardowego w wersji BOX, czyli w spotykanej zwykle w sklepach tzw. wersji pudełkowej, przeznaczonego do dalszej odsprzedaży stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru (WNT) i import towarów (w przypadku zakupu poza krajami UE), czy import usług?

Interpretacja
06.01.2005 Podatki

Czy faktury zakupu pochodzące z krajów Unii Europejskiej ujmuje się w fakturach wewnętrznych i deklaracji VAT-7, w przypadku:- faktury wystawionej przez kontrahenta z Niemiec za serwis dotyczący obsługi systemem informatycznego słuzącego do podglądu zamówień klienta ?- faktury wystawionej przez kontrahenta z Finlandii za usługę promową na trasie pomiędzy portem w Estonii a portem w Finlandii ?- faktury

Interpretacja
12.01.2004 Podatki

1. Czy przywóz metali na polski obszar celny w wykonaniu umowy leasingu/najmu jest importem towarów dla potrzeb VAT?2. Czy podatek VAT zapłacony na granicy w związku z przywozem towarów na polski obszar celny w wykonaniu umowy leasingu/najmu podlega odliczeniu?3. Czy opłaty z tytułu umowy leasingu/najmu należy traktować jako import usług?