Wystawienie faktury korygującej w przypadku zmiany podstawy opodatkowania.
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu bezumownego korzystania z przedmiotu najmu, anulowanie faktur, skorygowanie faktur oraz deklaracji podatkowych, zwrot podatku, wystawienie not księgowych.
Prawo lub obowiązek do wystawienia faktury korygującej w sytuacji zakończenia umów leasingu finansowego oraz umowy leasingu gruntu po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym powstał obowiązek podatkowy w związku z dostawą przedmiotu leasingu na rzecz Leasingobiorcy.
Podsumowując w przypadku zmiany w trakcie trwania umowy leasingu kursu walut nie będą Państwo mieć prawa, ani obowiązku wystawienia faktury korygującej, natomiast w przypadku zmiany pozostałych składników mających wpływ na Państwa łączne wynagrodzenie będą Państwo zobowiązani do wystawienia faktury korygującej.
Obowiązek wystawiania faktur korygujących w związku z cesją umowy leasingu.
Sposób dokumentowania opisanej we wniosku transakcji poprzez wystawienie przez Dewelopera faktury korygującej oraz wystawienie przez Państwa faktur na rzecz osób fizycznych uwzględniających różnicę pomiędzy kwotą zapłaconą Deweloperowi a kwotą za jaką zbyli Państwo prawa i obowiązki wynikające z umowy przedwstępnej określenie podstawy opodatkowania z tytułu usługi polegającej na umożliwieniu osobom
Dotyczy obowiązku wystawienia dodatkowej bądź skorygowania pierwotnej faktury dokumentującej dostawę Nieruchomości w ramach umowy leasingu w sytuacji, gdy zobowiązanie podatkowe w podatku VAT za okres rozliczeniowy, w którym powstał obowiązek podatkowy dotyczący tej faktury, uległo przedawnieniu oraz uprawnienia Leasingobiorcy do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającej z
Uznanie, że dla usług najmu świadczonych zarówno w oparciu o Umowy nr 1, jak i Umowy nr 2 podstawa opodatkowania dla celów VAT winna być rozumiana/traktowana jako wartość netto oraz w zakresie, że korygując sprzedaż w zakresie czynszu najmu lokali mieszkalnych Wnioskodawca powinien wyliczyć kwotę podatku „od sta”.
Rozliczenia podatkowe związane z leasingiem finansowym samochodów osobowych.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu Opłat dotyczących usług najmu/leasingu operacyjnego oraz obowiązek wystawienia faktury korygującej do zera fakturę dotyczącą tych Opłat.
Ustalenie przy leasingu finansowym wartości początkowej środka trwałego do celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych oraz korekty odpisów amortyzacyjnych w okresie otrzymania faktury korygującej.
Brak obowiązku wystawienia przez Komornika faktur korygujących do faktur dokumentujących sprzedaż ruchomości w drodze licytacji komorniczej z powodu wykreślenia Dłużnika z rejestru podatników VAT.
Uprawnienie do obniżenia podstawy opodatkowania i wykazania faktur korygujących in minus wystawionych z powodu błędnych kwot na fakturze pierwotnej w okresie, w którym zostały wystawione ww. faktury korygujące.
W opisanej sprawie nie dochodzi do czynności podlegających opodatkowaniu, zatem Wnioskodawca nie ma obowiązku udokumentować ww. faktu poprzez wystawienie faktury. Wnioskodawca zobowiązany będzie do skorygowania podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zaliczkę na poczet dostawy nieruchomości, która to dostawa nie została ostatecznie zrealizowana.
brak obowiązku wystawienia przez spółkę A faktury korygującej fakturę zaliczkową wystawioną na rzecz Spółki B oraz wystawienia nowej faktury VAT dokumentującej dostawę Lokalu na rzecz Spółki C w związku z rozwiązaniem umowy przedwstępnej pomiędzy spółką A i spółką B i zawarciem w to miejsce umowy sprzedaży pomiędzy Spółką A a Spółką C
skutki podatkowe odstąpienia od umowy sprzedaży związanej z zawartą umową leasingu
Brak uznania pobieranych opłat z tytułu niewywiązywania się przez klienta z zawartej ze Spółką umowy za wynagrodzenie, które jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług; brak obowiązku wystawienia faktur dokumentujących ww. opłaty oraz prawo do wystawienia faktur korygujących w stosunku do wystawionych faktur pierwotnych i prawo do obniżenia podatku należnego.
Obowiązek wystawienia dodatkowej faktury bądź skorygowania pierwotnej faktury w przypadku zakończenia oraz w przypadku przedłużenia umowy leasingu finansowego.
sukcesja praw i obowiązków związanej z przekazaniem wykonywanego dotychczas przez A. zadania organizowania transportu publicznego na rzecz B. oraz skutków podatkowych przeniesienia tych praw.
możliwość wystawienia faktury korygującej do pierwotnie wystawionej faktury dokumentującej wydanie przedmiotu leasingu z przyczyn leżących po stronie leasingobiorcy
W 2009 r. zawarłem umowę leasingu samochodu osobowego z firmą leasingową. Oprócz czynszu z tytułu umowy leasingu wnosiłem na rzecz leasingodawcy koszty ubezpieczenia. Kwota ubezpieczenia była zawarta na oddzielnej fakturze ze stawką VAT "zw". Obecnie otrzymałem korekty faktur VAT do faktur z ubezpieczeniem z doliczeniem 22-23% VAT. Czy z tytułu takiej korekty przysługuje mi prawo do odliczenia VAT?