Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Dotyczy ustalenia, czy w świetle art. 4 pkt 10 (winno być: art. 4a pkt 10) ustawy o CIT Spółka spełnia warunki do uznania jej w 2020 r. za małego podatnika (pytanie ostatecznie sformułowane w uzupełnieniu wniosku z 15 maja 2023 r.) oraz czy Spółka jako mały podatnik na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT może w 2020 r. stosować stawkę podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 9% (pytanie
Brak powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem opłaty rezerwacyjnej oraz brak opodatkowania podatkiem VAT zatrzymanej przez Państwa części lub całości kwoty opłaty rezerwacyjnej w przypadku, gdy z winy Klienta nie dojdzie do zawarcia umowy deweloperskiej lub Innej umowy.
Ustalenie podstawy opodatkowania w przypadku zamiany spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego na udział 1/2 w nieruchomości stanowiącej lokal mieszkalny.
w zakresie skutków podatkowych związanych ze zwrotem w formie niepieniężnej dopłaty do Spółki.
opodatkowanie VAT dopłat do wkładów budowlanych i mieszkaniowych wnoszonych po 1 maja 2004 roku z tytułu nabycia prawa własności gruntów zwiększającego środki trwałe Spółdzielni w sytuacji gdy spółdzielcze prawa do lokali zostały ustanowione przed i po 1 maja 2004 roku.
Opodatkowanie dopłat do wkładów budowlanych wnoszonych z tytułu ostatecznego rozliczenia kosztów budowy budynku mieszkalno-usługowego dotyczących lokali, w których spółdzielcze własnościowe prawa do lokali zostały ustanowione po raz pierwszy przed 1 maja 2004 r.
Czy likwidacja spółki cywilnej, podział jej majątku i zniesienie współwłasności nieruchomości oraz praw użytkowania wieczystego, spowoduje po stronie Zainteresowanych obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?
wyłączenie z opodatkowania opłat za pobyt w domach pomocy społecznej, dopłaty do zakupu leków i innych wyrobów medycznych powyżej limitu ceny oraz opłaty za pobyt w środowiskowym domu samopomocy na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług
koszt uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczeń, które wykonuje Gmina (usługi wydawania duplikatów świadectw i legitymacji).
Skoro Wnioskodawczyni nabyła nowy lokal mieszkalny w dniu 16 grudnia 2016 r., to przychód uzyskany ze sprzedaży darowanego lokalu mieszkalnego dokonanej w dniu 1 lutego 2017 r. de facto przeznaczyła na uregulowanie zobowiązania, jakie powstało na skutek zakupu około półtora miesiąca wcześniej nowego lokalu mieszkalnego. Zatem wbrew twierdzeniu Wnioskodawczyni poniesienie ww. wydatku nie uprawnia do
1) Czy zostanie opodatkowana połowa wartości zamienianego mieszkania nabytego w sposób przedstawiony w zdarzeniu przyszłym? 2) Czy spłata na rzecz byłego męża będzie kosztem pomniejszającym przychód z zamiany mieszkania? 3) Czy spłata na rzecz byłego męża dokonana ze środków uzyskanych ze sprzedaży udziału w mieszkaniu zamienionym stanowi wydatek na cele mieszkaniowe?
Czy w przypadku zawarcia i wykonania planowanej umowy częściowego działu spadku po J.W.- tj. w stanie faktycznym, wyżej opisanym - po stronie Wnioskodawcy (jako członka Grupy B) powstanie obowiązek podatkowy:1. w podatku od spadków i darowizn?2. w podatku od czynności cywilnoprawnych?3. w podatku od towarów i usług?4. w podatku dochodowym od osób fizycznych a jeżeli tak, to jak i na jakiej podstawie
Czy umowa zamiany spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego na lokal mieszkalny, stanowiący odrębną własność wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu, związanym z tym lokalem, dokonana pomiędzy córką a rodzicami i przewidująca dopłatę na rzecz rodziców w celu częściowego wyrównania różnicy wartości przedmiotów zamiany będzie korzystać ze zwolnienia od podatku od czynności
1)Kiedy Wnioskodawczyni nabyła prawo do spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w W., czy w 2005 r. w chwili nabycia wraz z mężem, czy w 2008 r. w chwili podziału majątku wspólnego?2)W związku z powyższym, czy ewentualna sprzedaż przedmiotowego lokalu w 2011 r. będzie rodziła konieczność zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze spadku i w drodze działu spadku.
Dopłata z tytułu zamiany mieszkania jako przychód podlegający opodatkowaniu.
Czy dotacja z Agencji Rynku Rolnego otrzymana tytułem zakupu leków do zwalczania warrozy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?