Brak obowiązku uwzględniania obrotu z tytułu świadczonych usług poza terytorium kraju w limicie zwolnienia podmiotowego.
Czy prawidłowe jest stanowisko, że dla potrzeb skalkulowania limitu odliczenia podatku zapłaconego w USA należy zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o CIT ustalić proporcję kwoty Przychodu Uzyskanego od Kontrahentów Amerykańskich w danym roku podatkowym do kwoty Dochodu Całkowitego, a następnie zastosować (pomnożyć) tak ustaloną proporcję do kwoty Podatku od Dochodu Całkowitego?
Ustalenie limitu odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o CIT, dla podatku u źródła zapłaconego za granicą poprzez ustalenie proporcji kwoty Przychodu Osiągniętego w Indiach w danym roku podatkowym do kwoty Dochodu Całkowitego, a następnie odniesienie tak ustalonej proporcji do kwoty Podatku od Dochodu Całkowitego.
Ustalenie, czy: 1) Czy Spółka dokonując płatności zagranicznym dostawcom licencji ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii, z Czech i z Rosji będzie zobowiązana na podstawie art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do pobrania od tej należności zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. „podatku u źródła”)? 2) Czy opis na fakturze jaki stosują kontrahenci przy fakturach na rzecz Wnioskodawcy ma
Uznaję, że Pan jako rezydent Danii nie będzie posiadać zakładu na terytorium Polski. Dania jest głównym miejscem Pana aktywności w ramach prowadzonej działalności. Całość czynności i aktywności zawodowej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje Pan w Danii zdalnie za pośrednictwem posiadanego w tym kraju zestawu komputerowego.
1. Czy zgodnie z art. 20 ust. 1 Ustawy o CIT, Wnioskodawca ustalając limit kwoty odliczenia zapłaconego Podatku zagranicznego, w sytuacji, gdy ten Podatek zagraniczny zostanie pobrany od Przychodu zagranicznego (kwoty wynikającej z faktury/faktur dokumentującej sprzedaż Usług) bez uwzględnienia jakichkolwiek kosztów zagranicznych, powinien przyjąć, że dochód uzyskany w obcym państwie (tu: Brazylii)
Pani syn uzyskał dochód z tytułu pracy na terenie Niemiec i w Polsce przekraczający kwotę 3 089,00 zł. Powyższe skutkuje zatem brakiem uprawnienia do skorzystania przez Panią z ulgi prorodzinnej w roku 2021, ponieważ dochód uzyskany przez Pani syna w 2021 r. przekroczył kwotę, o której mowa w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. kwotę 3 089 zł. Zatem w zeznaniu podatkowym za
1) Jak zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o CIT należy prawidłowo skalkulować kwotę podatku zapłaconego zagranicą przypadającego odliczeniu od podatku dochodowego podlegającego zapłacie w Polsce? 2) Jeśli stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania 1 okaże się nieprawidłowe, czy dla potrzeb skalkulowania limitu odliczenia podatku zagranicznego, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o CIT dochód zagraniczny
W zakresie możliwości zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej z tytułu pracy najemnej na statku morskim (gazowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do dochodów uzyskanych w latach 2020-2021.
Odliczenie od podatku dochodowego od osób prawnych kwoty podatku u źródła zapłaconego w Turcji
w jaki sposób należy ustalić limit odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o CIT, dla podatku zagranicznego zapłaconego w Brazylii
sposób kalkulacji limitu podatku zapłaconego w Brazylii podlegającego odliczeniu od podatku należnego w Polsce (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów w zakresie możliwości stosowania faktycznie poniesionych kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej wynagrodzenia dla współtwórcy wynalazku a także w części dotyczącej kosztów wynagrodzenia podmiotów przygotowujących przeprowadzenie transakcji oraz w zakresie ujęcia potrąconego podatku u źródła
Czy musi Pani wykazywać taki dochód w rocznym zeznaniu podatkowym i czy podlega on opodatkowaniu? Czy ma Pani prawo odliczyć potrącony przez zagranicznego kontrahenta podatek za granicą w rozliczeniu podatkowym za rok, w którym nastąpiło potrącenie podatku? Czy w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej innej niż ukierunkowana na kręcenie materiału stockowego, przychody uzyskane z tytułu udostępniania
CIT - w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu z dywidendy wypłacanej przez luksemburską spółkę posiadającą status specjalistycznego funduszu inwestycyjnego.
Dochód uzyskany w Libanie będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce, przy czym jeżeli Wnioskodawca uzyskałby inne dochody w roku podatkowym podlegające opodatkowaniu w Polsce, dochód uzyskany w Libanie powinien zostać uwzględniony dla potrzeb obliczenia stopy procentowej podatku od pozostałego dochodu Wnioskodawcy podlegającego opodatkowaniu w Polsce.
Czy Wnioskodawca (Spółka) jest uprawniony do zaprzestania poboru zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń i świadczeń zapewnianych pracownikom oddelegowanym do pracy za granicą od początku (pierwszego miesiąca) wykonywania pracy na terytorium Kraju Oddelegowania zgodnie z art. 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu rozliczenia dochodów uzyskanych za granicą z Czech, Słowacji, Słowenii, Bułgarii i Grecji.
Czy dochód osiągnięty z tytułu otrzymanych od Spółki luksemburskiej wypłat z osiągniętego przez Spółkę luksemburską zysku będzie podlegał łączeniu z osiąganym przez Spółkę dochodem z innych źródeł dla celów kalkulacji łącznych dochodów Spółki podlegających opodatkowaniu w Polsce?
1. Czy w przypadku wykonywania prac na rzecz Klienta na terenie Litwy przez okres dłuższy niż 9 miesięcy, przychody osiągnięte przez pracowników Wnioskodawcy z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Litwy, będą wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce licząc od pierwszego dnia wykonywania prac na terytorium Litwy? 2. Czy - wobec powyższego - Spółka ma prawo odstąpić od pobierania zaliczek
Czy dochód Wnioskodawcy z tytułu uczestnictwa w Spółce, jako dochód luksemburskiego zakładu Wnioskodawczyni w rozumieniu Umowy, podlega opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochód Wnioskodawcy z tytułu uczestnictwa w Spółce, jako dochód luksemburskiego zakładu Wnioskodawcy w rozumieniu Umowy, nie podlega opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochód Wnioskodawczyni z tytułu uczestnictwa w Spółce, jako dochód luksemburskiego zakładu Wnioskodawczyni w rozumieniu Umowy, podlega opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochód Wnioskodawczyni z tytułu uczestnictwa w Spółce, jako dochód luksemburskiego zakładu Wnioskodawczyni w rozumieniu Umowy, podlega opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób fizycznych?