W zakresie skutków podatkowych najmu długoterminowego nieruchomości położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii: wartość początkowa, ujawnienie, podatek u źródła, MLI, różnice kursowe i odsetki do wartości początkowej, grunty, skutki sprzedaży.
Czy jeśli Wspólnota mieszkaniowa posiada piwnicę i wynajmuje ją jednemu z właścicieli lokalu (członkowi Wspólnoty) to musi zapłacić podatek dochodowy od uzyskanego w ten sposób dochodu?
Czy Wspólnota powinna zapłacić podatek dochodowy od uzyskanych przychodów opisanych w punktach 1, 2 i 3?
Czy istnieje możliwość odliczania od przychodów z tytułu najmu ww. mieszkania odsetek od kredytu hipotecznego zaciągniętego na jego zakup?
Czy Wnioskodawczyni miała prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość kosztów proporcjonalnie do wynajmowanej powierzchni (mowa tu o kosztach odsetek od kredytu, różnic kursowych, obowiązkowych ubezpieczeń kredytu oraz wszystkich opłat związanych z eksploatacją mieszkania) ponoszonych od dnia przekazania lokalu mieszkalnego pod wynajem?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym przychód z najmu kilku lokali stanowiących inwestycję majątku prywatnego może być opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Jaka kwota podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych. Czy będzie to tylko kwota stanowiąca równowartość określonego umową czynszu miesięcznego, czy może kwota obejmująca obok czynszu kwoty opłat za media. Czy za sierpień 2009 r. do podstawy opodatkowania Wnioskodawca powinien uwzględnić kwotę 800,00 zł, czy kwotę 935,17 zł?
Jaki jest właściwy rodzaj inwestycji, który został dokonany przez wnioskodawcę względem formularza podatkowego PIT-2K pole 31 (rodzaj inwestycji) oraz kiedy może on dokonać pierwszego odliczenia odsetek od kredytu na ww. inwestycję? Czy w poz. 32 PIT-2K wnioskodawca ma podać łącznie wydatki na całą inwestycję czy tylko kwotę z faktury zakupu nieruchomości od dewelopera? Jaką kwotę kredytu ma wnioskodawca
Czy przychody z tytułu wynajmu właścicielom danej nieruchomości pomieszczeń wspólnych znajdujących się w piwnicy budynku zasób mieszkaniowy podlegają opodatkowaniu?
Czy wynajem lokalu mieszkalnego na terenie współwłasności majątkowej, na której prowadzona jest działalność gospodarcza na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego, pozbawia Wnioskodawcę tej formy opodatkowania?
możliwość zaliczenia do przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w zakresie wynajmu nieruchomości pozarolniczej działalności gospodarczej przychodów i kosztów związanych z wynajmem lokalu mieszkalnego
1. Czy istnieje możliwość, w myśl art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla lokalu mieszkalnego? 2. Czy w przypadku stosowania indywidualnej stawki amortyzacji lokalu mieszkalnego, w myśl art. 22n ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy prowadzić ewidencję, albo wykaz środków trwałych?
Jaką kwotę powinna opodatkowywać ryczałtem, czy całą kwotę jaką wpłaca jej najemca czyli 1230 zł., czy przychód ten pomniejszony o czynsz jaki wpłaca do administracji budynku czyli kwotę 867,80 zł?
Jaki jest zakres i sposób zastosowania przepisów podatkowych dotyczących opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności najmu części lokalu mieszkalnego na cele użytkowe?
Czy po przekroczeniu, w roku podatkowym obrotu z tytułu najmu lokalu, wyrażonego w złotych odpowiadającego równowartości 10.000 euro traci się prawo do zwolnienia podmiotowego?
Czy do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi można zakwalifikować odsetki za zwłokę uiszczane przez mieszkańców, odsetki od lokat bankowych, dochody z wynajmu lokali użytkowych oraz dochody z eksploatacji garaży przez mieszkańców ?Czy do kosztów uzyskania przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi można zakwalifikować koszty prowadzenia windykacji należności, których źródłem są czynsze
Czy przychody z najmu lokali użytkowych przeznaczone w całości na utrzymanie zasobów mieszkaniowych są wyłączone z podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy po ustaniu małżeńskiem wspólności ustawowej dochody z najmu lokali użytkowych powinny zostać opodatkowane u każdego z małżonków osobno przyjmując, że udział każdego z małżonków w majątku wspólnym wynosi 50%?
Osiągam dochody z tytułu najmu lokalu mieszkalnego. Jednocześnie ponoszę cyklicznie stałe koszty związane ze żródłem przychodów. Czy podatek od nieruchomości, opłata za wieczyste użytkowanie, wpłaty na fundusz remontowy stanowią koszty uzyskania przychodu z najmu?
Pytanie dotyczy dokonania rejestracji w zakresie podatku od towarów i usług z tytułu najmu lokalu użytkowego przez małżonków (każdy po 50 %) w związku z przekroczeniem kwoty 10.000 euro stanowiącej całość kwoty.
Czy udokumentowane wydatki związane z wynajmowanym lokalem mieszkalnym jak: czynsz do spółdzielni mieszkaniowej, opłaty za RTV można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu przy opodatkowaniu przychodów uzyskiwanych z najmu lokalu miszkalnego zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych ?
Czy z najmu dwóch mieszkań Podatnik może rozliczyć się sumując oba dochody i oba koszty najmu.