Skutki podatkowe sprzedaży byłemu konkubentowi udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu wobec banku.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Brak rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu CIT z tytułu wartości niespłaconego zobowiązania pozostającego w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru KRS.
Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczek, pozostających na dzień likwidacji Spółki będzie stanowić dla Wspólnika przychód podlegający opodatkowaniu.
Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczki, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wspólnika, który udzielił Spółce pożyczki, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Skutek podatkowy przeniesienia własności nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia w zamian za zwolnienie z długu.
skutki podatkowe związane ze zbyciem udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu
Opodatkowanie czynności zniesienia współwłasności nieruchomości w zamian za przejęcie przez Wnioskodawcę całości pozostałego do spłaty długu wobec banku
Skutki podatkowe nabycia w drodze darowizny spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.
czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczki, która pozostałaby w Spółce na dzień wykreślenia z rejestru, będzie stanowić dla niej przychód podatkowy w rozumieniu ustawy o CIT
Zaliczenie długu przy sprzedaży do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe przeniesienia własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
Nie jest możliwe obniżenie na potrzeby podatku od czynności cywilnoprawnych wartości rynkowej zakupionego mieszkania o wartość ustanowionej na rzecz sprzedającej służebności osobistej, ustaloną na podstawie art. 13 ustawy o podatku od spadków i darowizn, bowiem ustawa o pcc nie przewiduje odliczania długów i ciężarów od wartości rynkowej, która to stanowi podstawę opodatkowania przy umowie sprzedaży
Czy Wnioskodawca jest podatnikiem uprawnionym do skorzystania z ulgi na tzw. "złe długi" zgodnie z ar.t 89a ustawy o podatku od towarów i usług, jeżeli faktura była wystawiona przez ojca Wnioskodawcy, a później nastąpiło przekazanie całego przedsiębiorstwa na rzecz Wnioskodawcy poprzez darowiznę? - Czy wobec powyższego zaistniała pełna sukcesja na płaszczyźnie prawa podatkowego?
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych do wydatków na własne cele mieszkaniowe można zaliczyć zapłacony na rzecz firmy A. dług hipoteczny wraz z odsetkami?
Czy do kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego Wnioskodawczyni może zaliczyć jako koszt nabycia: spłatę byłego męża oraz dług przejęty od byłego męża (połowę kapitału kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania), którego przejęcie było warunkiem wykupienia całego udziału byłego męża w lokalu mieszkalnym?
Czy w związku z umową darowizny spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego połączoną ze zwalniającym przejęciem zobowiązania do ponoszenia ciężarów związanych z zadłużeniem Spółdzielni przypadającym na ten lokal, wynikającym z zaciągniętego przez Spółdzielnię kredytu tzw. starego portfela, Wnioskodawca - nabywca lokalu w formie darowizny zobowiązana będzie do zapłaty podatku od czynności
Kwestia uznania za przychód wartości niespłaconych zobowiązań, pozostających w likwidowanej Spółce z o.o. na dzień jej wykreślenia z rejestru.
Ustalenie konsekwencji podatkowych po stronie komandytariusza spółki komandytowej z tytułu ponoszenia odpowiedzialności finansowej przez komplementariusza tej spółki za długi pozostałe w momencie likwidacji
1. Czy otrzymane w ramach majątku likwidacyjnego wierzytelności, w stosunku do samego siebie, spowoduje powstanie przychodu u Wnioskodawcy? 2. Czy wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy w związku z połączeniem w jednej osobie wierzyciela i dłużnika (tzw. konfuzja) spowoduje powstanie u Podatnika przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W zakresie korekty podatku naliczonego w trybie art. 89b ustawy z tytułu nieściągalnych wierzytelności w rozumieniu art. 89a ustawy przez syndyka masy upadłości.