Brak konieczności wliczenia kwot świadczonych usług pośrednictwa ubezpieczeniowego do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Możliwość korzystania ze zwolnienia o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy po przekroczeniu limitu 200.000 zł z uwagi na świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego.
dotyczy uznania usługi serwisowej za usługę kompleksową i całości wynagrodzenia z tytułu tej usługi opodatkowania podstawą stawką podatku VAT (leasing, ubezpieczenie, rozłożenie na raty, obsługa administracyjna)
Należy uznać, że Wnioskodawca świadczył będzie odrębne od usługi ubezpieczeniowej usługi obsługi administracyjnej, które wiążą się z dodatkowymi czynnościami administracyjnymi wykonywanymi przez pracowników Spółki, które to czynności nie są wykonywane w przypadku wybrania przez klienta jedynie usługi ubezpieczeniowej korzystającej ze zwolnienia od podatku. Wobec odrębności świadczeń i nakładów pracy
dotyczy uznania, że brak jest czynności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług na rzecz klienta w przypadku kiedy ubezpieczającym leasingowany pojazd jest klient i Spółka działa jedynie jako pośrednik (agent płatniczy) przekazujący składkę ubezpieczeniową do zakładu ubezpieczeniowego lub agenta ubezpieczeniowego
Zwolnienie od podatku usług związanych z działalnością ubezpieczeniową.